Zamknij

Marzysz o gęstych brwiach? Wystarczy, że będziesz wcierać we włoski ten jeden tani produkt

26.07.2021 10:31
Domowe sposoby na gęste brwi: mleko regularnie wcierane we włoski. Jak to robić?
fot. SHUTTERSTOCK

Marzą ci się gęste brwi, takie jak ma Cara Delevingne? W osiągnięciu takiego efektu pomoże ci jeden tani produkt, który większość z nas znajdzie w swojej kuchni.

Domowe sposoby pielęgnacyjne to temat, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Takie metody są przeważnie bardzo skuteczne, proste do wykonania oraz tanie - zazwyczaj potrzeba jedynie kilku produktów, które większość z nas ma w domu. Poniżej znajdziecie domowy sposób na gęste brwi. W osiągnięciu wymarzonego efektu pomoże wam... mleko.

Domowe sposoby na gęste brwi: mleko wcierane we włoski

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się gęste, krzaczaste brwi. Modę tę zapoczątkowała Cara Delevingne, która uczyniła ze swoich grubych włosków znak rozpoznawczy. Teraz mało która kobieta decyduje się na cienkie kreseczki. Nie wszystkie jednak z nas natura obdarzyła gęstymi brwiami. W takiej sytuacji, żeby osiągnąć pożądany efekt, trzeba się trochę bardziej napracować.

Sprawdź też: Jak zapuścić brwi? Domowe sposoby na szybki porost brwi

I choć marki kosmetyczne oferują szeroki wybór produktów, które mają przyspieszać porost włosków, to jednak nie zawsze przynoszą one oczekiwane rezultaty. Warto więc wypróbować domowe sposoby, które są nie tylko proste i tanie, ale również niezwykle skuteczne.

Jednym z nich jest regularnie wcieranie mleka w brwi. Ten produkt spożywczy zawiera białka, tłuszcze i witaminy, które odżywiają korzenie włosków oraz - co najważniejsze - pobudzają je do wzrostu.

Jak zagęścić brwi domowym sposobem? Użyj mleka

Jeśli już poznaliśmy właściwości pielęgnacyjne mleka, możemy przejść do tego, jak je stosować na brwi. Wystarczy, że nałożymy odrobinę produktu na wacik kosmetyczny, a następnie delikatnie wetrzemy we włoski. Po zaaplikowaniu należy odczekać około 15 minut, aż mleko zaschnie na brwiach. Po tym czasie myjemy twarz letnią wodą.

Mleko można wcierać we włoski codziennie. Dzięki temu szybciej zauważymy efekty.

RadioZET.pl/Wizaz.pl