Zamknij

Nowa sieć drogerii w Polsce. To ogromna konkurencja dla Rossmanna

19.04.2021 09:03
Kobieta robi zakupy w drogerii
fot. Shutterstock

Rossmann jest jedną z najpopularniejszych drogerii w Polsce. Teraz może mieć dużą konkurencję. Na rynku pojawi się bowiem znana niemiecka sieć Dm-drogerie markt.

Polacy chętnie robią zakupy w drogeriach. To właśnie w nich możemy dostać wszystkie najpotrzebniejsze produkty do pielęgnacji, higieny i makijażu. Najpopularniejszym sklepem tego typu w naszym kraju jest Rossmann. Ma jednak solidną konkurencję w postaci Douglasa czy Hebe. Teraz na rynku pojawi się zupełnie nowa drogeria, która podbiła już inne europejskie kraje - Dm-drogerie markt. Zobaczcie, co musicie wiedzieć na jej temat.

Zobacz także: Rossmann zorganizował wyjątkową loterię. Do wygrania półtora miliona produktów i nagrody pieniężne

Dm-drogerie markt wchodzi do Polski. To konkurencja dla Rossmanna

Choć na polskim rynku istnieje kilka popularnych drogerii, Rossmann do tej pory był bezkonkurencyjny. To już niedługo może się zmienić.

Jak podał portal Wiadomoscihandlowe.pl, do Polski wkrótce wejdzie niemiecka drogeria, która podbiła rynek naszych zachodnich sąsiadów. Teraz zamierza zdobyć sympatię Polaków. 

Dm-drogerie markt niedawno rozpoczął poszukiwania ochotników do pracy w Polsce. Miejscem, w którym sieć zamierza rozwinąć swoje skrzydła na terenie naszego kraju, jest Wrocław

Drogeria zatrudni menedżera regionalnego, którego zadaniem ma być rozwinięcie 12-15 sklepów na terenie Polski. Jak zatem możemy się domyślać, niebawem Dm-drogerie markt pojawi się w największych miastach. 

Sieć poszukuje także osób na takie stanowiska jak kierownik sklepu oraz specjalista od wsparcia technicznego w osobie konsultanta IT. 

Zobaczcie, co musicie wiedzieć na temat Dm-drogerie markt. 

Zobacz także: Ile Polki rocznie wydają na kosmetyki do makijażu? Ta kwota jest zawrotna

Dm-drogerie markt - co to za drogeria?

Jak podaje portal Biznes.interia.pl, Dm-drogerie markt na rynku europejskim pokonuje już Rossmanna, który jak dotąd jest największym sklepem tego typu w Polsce. Sieć ma na swoim koncie aż 3765 otwartych sklepów, z czego zdecydowana większość znajduje się na terenie Niemiec. 

Dm-drogerie markt jest już na 13 rynkach europejskich. Sklepy sieci możemy znaleźć również w takich krajach jak: Austria, Czechy, Słowacja, Węgry oraz Włochy. Już niedługo Dm-drogerie markt zadebiutuje również w Polsce, choć dokładna data otwarcia pierwszego lokalu nie jest znana. 

Zobacz także: Ten tusz do rzęs robi furorę na TikToku. Możecie go kupić w Rossmannie

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia. 

Źródło: Wiadomoscihandlowe.pl/Biznes.interia.pl