Zamknij

Dlaczego twoja pielęgnacja nie przynosi efektów? Być może popełniasz tych 5 błędów

11.08.2022 14:30

Wystarczy popełnić jeden błąd podczas pielęgnacji cery, żeby jej skutki były opłakane. Ta tiktokerka wskazała ich aż pięć. Zobacz, co możesz robić nie tak.

Dlaczego pielęgnacja nie działa? 5 błędów, które możesz popełniać
fot. Shutterstock

Pielęgnacja skóry nie należy do łatwych rzeczy. Zwłaszcza że zupełnie nieświadomie możemy popełnić błąd, który sprawi, że zamiast polepszyć stan naszej cery, znacznie go pogorszymy. Tiktokerka, która na co dzień zajmuje się dawaniem swoim obserwatorom porad urodowych, postanowiła przestrzec ich przed 5 rzeczami, które mogą znacznie pogorszyć stan skóry. To błędy w pielęgnacji dość często popełniane przez kobiety. Zobaczcie, o co chodzi.

Zobacz także: Jak poprawić kondycję skóry? Dzięki tym sposobom latem będziesz mogła zrezygnować z makijażu

Dlaczego pielęgnacja nie działa? 5 błędów, które możesz popełniać

Tiktokerka @martagrzegorzak chętnie dzieli się ze swoimi obserwatorami różnymi trikami pielęgnacyjnymi. Przestrzega też jednak przed popełnianiem pewnych błędów. 

Kobieta zdradziła w jednym ze swoich najnowszych filmików 5 błędów, które często popełniamy, dbając o urodę. Przez to efekty naszej pielęgnacji mogą być odwrotne do zamierzonych. 

  1. Mylisz się co do potrzeb i typu twojej cery - np. jeżeli stosujemy nieodpowiednie kosmetyki przy cerze tłustej, wówczas ryzykujemy, że pojawią się na niej różne zanieczyszczenia. 
  2. Źle łączysz składniki aktywne - niektóre składniki naszych kosmetyków wzajemnie się wykluczają. Przez to ryzykujemy podrażnieniami oraz zaburzeniem bariery hydrolipidowej skóry. 
  3. Stosujesz jeden produkt, który nie pasuje do twojej cery i wszystko niszczy - możemy mieć idealnie dobrane kosmetyki, które będą korzystnie wpływać na naszą skórę, ale stosować też jeden źle dobrany, który zniweluje efekty pozostałych produktów. 
  4. Masz zaburzoną równowagę między złuszczaniem i nawilżaniem - jeżeli jednego z tych czynników jest więcej, wówczas ryzykujemy zapchanymi porami lub powstaniem zanieczyszczeń. 
  5. Nie stosujesz kremu z filtrem lub nie oczyszczasz odpowiednio skóry - to podstawy pielęgnacji, dlatego są tak istotne. 

Zobacz także: Maseczki do twarzy idealne na lato. Rewelacyjnie nawilżą twoją skórę

Pielęgnacja cery - o czym trzeba pamiętać?

Jak zatem widzicie, najważniejsze jest odpowiednie oczyszczenie cery. Warto też poprosić o poradę specjalistę (np. dermatologa lub profesjonalną wizażystkę), który doradzi nam, jaki jest rodzaj naszej cery. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam dobrać właściwe metody pielęgnacji i kosmetyki.

Zobacz także: Wiele osób zapomina o tej części ciała podczas kąpieli. To może nieść za sobą poważne konsekwencje

loader
Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: TikTok