Zamknij

Dieta jest istotna w pielęgnacji włosów. Te produkty spożywcze mogą zaszkodzić pasmom

24.06.2022 14:35

Dieta ma duży wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale też na urodę. Niektóre produkty spożywcze, które szkodzą naszym włosom. Zobaczcie, jakie to składniki.

Dieta nieodpowiednia dla włosów. Te produkty mogą im zaszkodzić
fot. Shutterstock

To, co ląduje na naszych talerzach, jest bardzo istotne - nie tylko po to, abyśmy mogli zachować piękną sylwetkę. Produkty spożywcze, po które sięgamy w codziennej diecie, mają także ogromny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i na urodę. Niektóre składniki korzystnie wpływają np. na nasze pasma. Są bowiem takie produkty spożywcze, które wzmacniają włosy. Istnieją też te, które mogą przynieść odwrotne skutki. Zobacz, jakie jedzenie osłabia kosmyki i jednocześnie ma druzgocący wpływ na nasze włosy.

Zobacz także: Te produkty spożywcze postarzają. Lepiej wyeliminuj je ze swojej diety

Dieta nieodpowiednia dla włosów. Te produkty mogą im zaszkodzić

Niektóre produkty spożywcze mają zły wpływ na cały nasz organizm. Działają niekorzystnie także na włosy. 

Jeżeli chcecie mieć piękne, mocne i lśniące kosmyki, powinnyście unikać takiego jedzenia. Ono znacznie osłabia pasma. 

Produkty zawierające dużo soli i cukru

Słodycze, a także słone przekąski i różnego rodzaju fast foody mają niekorzystny wpływ na nasze włosy. Nie dostarczają nam bowiem witamin i minerałów, które są potrzebne do wzmocnienia kosmyków. W dodatku ich regularne spożywanie może sprawić, że pasma będą przetłuszczone - pomimo mycia.

Słodkie napoje

Podobnie działają słodkie napoje. Ich częste spożywanie może prowadzić do zaburzeń poziomu cukru w organizmie, a co za tym idzie - obkurczyć naczynia krwionośne. To znacznie osłabi mieszki włosowe, przez co pasma mogą zacząć wypadać. 

Zobacz także: Jak cukier wpływa na skórę? Może zniszczyć naszą cerę, a nawet włosy

Żywność przetworzona i barwniki

Tego typu produktów należy unikać przede wszystkim ze względu na zdrowie. Mogą bowiem prowadzić do wielu chorób - m.in. cukrzycy, wrzodów, a nawet raka. Nic więc dziwnego, że niekorzystnie wpływają również na nasz wygląd - pogarszają stan cery oraz osłabiają włosy i paznokcie. 

Alkohol i tytoń

Wszelkiego rodzaju używki są zabójcze dla naszego wyglądu. Warto o tym pamiętać. Jeżeli chodzi o włosy, alkohol i tytoń mogą sprawić, że pasma staną się łamliwe, szorstkie i posiwiałe. 

Co jeść, żeby mieć piękne i mocne włosy?

Gdy już wiecie, czego nie jeść, żeby nie niszczyć włosów, warto zdać sobie sprawę z tego, jakie składniki mogą wpływać na nie korzystnie. Przede wszystkim należy sięgać po produkty, które zawierają witaminy A, C, E i B. Bardzo istotne w diecie pielęgnującej włosy są także kwasy omega-3. Dzięki temu nasze pasma będą mocne i lśniące. 

Zobacz także: Chcesz cieszyć się piękną cerą? Jedz produkty z tej listy

loader
Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock