Oceń
Dermapen w ostatnich latach stał się hitem w pielęgnacji skóry. Jest on alternatywą dla mezoterapii igłowej. Można go stosować na każdym rodzaju skóry.
Nawet osoby, które mają bardzo cienką i delikatną skórę na twarzy bez przeszkód mogą go stosować. Dermapen ma za zadanie pobudzić włókna kolagenowe.
Dzięki wprowadzeniu substancji odżywczych, skóra staje się nawilżona i zdrowa.
Dowiedz się też, jak działa kwas hialuronowy i toksyna botulinowa.
Dermapen - wskazania
Dermapen powinno się stosować w przypadku, kiedy na skórze pojawiają się:
- cellulit,
- zmarszczki średnie oraz płytkie,
- blizny oraz nieestetyczne znamiona,
- rozstępy,
- rozszerzone pory,
- skóra zwiotczała oraz wysuszona,
- wypadanie włosów.
Po zabiegu skóra nabiera zdrowego wyglądu, jest nawilżona i promienna.
Dermapen - opis zabiegu
Dermapen zawiera 12 cienkich mikroigieł, które nakłuwają skórę. Stworzone są one z molibdenu, z którego tworzy się profesjonalne urządzenia chirurgiczne.
Zabieg zaczyna się od nałożenia na oczyszczoną skórę maści znieczulającej i specjalnego preparatu dobranego do rodzaju przeprowadzanego zabiegu. Później skórę poddaje się działaniu głowicy, która stymuluje skórę do regeneracji.
Dermapen jest w pełni bezpieczny dla skóry i bezbolesny, jednak po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia, które z czasem powinny całkowicie zniknąć.
Szacuje się, że po 1-2 dniach od zabiegu skóra powinna się całkowicie zregenerować. Po zabiegu następuje proces złuszczania naskórka aż w końcu dochodzi do całkowitego wygojenia się skóry.
Zobacz także: Ten krem walczy z cellulitem! Zrobisz go sama za mniej niż 10 złotych
Dermapen - cena
Jednorazowy zabieg z użyciem urządzenia Dermapen kosztuje od 500 zł do nawet 1000 zł w zależności od tego, na jakiej części ciała chcemy go wykonać. Najczęściej poleca się wykonać od 2 do 5 zabiegów, aby efekty były widoczne i trwałe.
Dermapen - przeciwwskazania
W niektórych przypadkach odradza się stosowanie urządzenia Dermapen. Oto lista przeciwwskazań, które warto wziąć sobie do serca:
- nowotwór,
- stany zapalne skóry,
- trądzik różowaty lub ropowiczy,
- ciąża oraz okres karmienia piersią,
- regularne przyjmowanie leków na obniżających krzepliwość krwi,
- zaawansowana i nieleczona cukrzyca.
Oceń artykuł