Zamknij

Depilacja papierem ściernym. Kontrowersyjny trik podbija TikToka, a lekarze łapią się za głowę

28.05.2021 08:56

Depilacja bywa uciążliwa. Nic więc dziwnego, że kobiety szukają różnych sposobów na pozbycie się włosów z ciała. TikToka zaczęła podbijać kontrowersyjna metoda.

Depilacja nóg papierem ściernym - kontrowersyjna metoda podbija TikToka
fot. Shutterstock

Są różne sposoby na pozbycie się włosów z ciała, a przede wszystkim z nóg. Do najpopularniejszych z pewnością należy depilacja woskiem lub po prostu klasyczna pianka do golenia i żyletka. Dużym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się także depilacja brazylijska oraz depilacja laserowa. Kobiety wciąż wyszukują jednak nowych sposobów na usunięcie włosów. Teraz TikToka zaczęła podbijać metoda, która być może jest niezawodna, ale też bardzo niebezpieczna, przed czym ostrzegają lekarze. Z pewnością jest kontrowersyjna.

Zobacz także: Ten popularny kosmetyk zastąpi ci krem do depilacji. Wypróbuj go i przekonaj się sama

Depilacja nóg papierem ściernym podbija TikToka

TikTok pełen jest porad urodowych. Niektóre z nich naprawdę ułatwiają nam życie. Na inne jednak lepiej uważać. 

Ten niebezpieczny trend pokazała użytkowniczka TikToka @jules49of. Przyznała, że podpatrzyła na innym koncie, jak jedna z kobiet depiluje nogi przy użyciu... papieru ściernego.

Oglądałam filmik jednej dziewczyny, która jest księgową, uczyłam się o biznesie... W każdym razie oglądam ten filmik, a dziewczyna mówi o tym, że goli nogi papierem ściernym. Używa papieru o gradacji 600. Mówi, żeby zrobić 10 kółek w jedną stronę, a potem 10 kółek w drugą stronę. Zrobiłam to. O mój Boże, moja skóra jest taka gładka, to niesamowite. To naprawdę działa - powiedziała Jules. 

Jej sposób przetestowały już inne tiktokerki. Kobiety są zachwycone tą nietypową formą pozbywania się włosów z ciała. 

Wow! Jestem zaintrygowana.
 
Może to wypróbuję. Tak bardzo nienawidzę golenia - piszą jej obserwatorzy w komentarzach.

Niektórzy jednak postanowili przestrzec tiktokerkę. Twierdzą, że powinna uważać z tego typu depilacją z obawy przed bakteriami, a także poparzeniami słonecznymi. Zobaczcie, co mówią o tym specjaliści. 

Zobacz także: Poznaj przepis na domowy wosk do depilacji. Zrobisz go z 4 składników

Depilacja nóg papierem ściernym - co na to lekarze?

Dr Hussain Abdeh w rozmowie z portalem thesun.co.uk wyjaśnił, dlaczego tego typu forma depilacji może być niebezpieczna dla naszej skóry.

Jeśli używasz papieru ściernego, jest prawdopodobne, że razem z włoskami usuniesz także znaczną część skóry. To może spowodować otarcia i skaleczenia, które oprócz tego, że są nieestetyczne, sprawiają, że skóra staje się podatna na infekcje. Niektórzy wychodzą z mylnego założenia, że ścieranie skóry jest formą peelingu. To nieprawda. Taka metoda może doprowadzić do ran, a także przebarwień - wyjaśnił. 

Jak zatem widać, trzeba dokładnie sprawdzać każdą napotkaną w sieci metodę - nie tylko dotyczącą depilacji. 

Zobacz także: Pielęgniarka pokazała skuteczny sposób na depilację bikini. Jej filmik to hit TikToka

loader

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia. 

Źródło: Thesun.co.uk