Zamknij

Depilacja bikini - jak usunąć owłosienie krok po kroku?

Martyna Wojciechowska
05.04.2018
Aktualizacja: 20.11.2019 13:02
Bikini
fot. Fotorafia:

Depilacja bikini to jeden z najpopularniejszych zabiegów, na które decydujemy się szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. Każda z nas chce wyglądać i czuć się dobrze w bieliźnie, i kostiumie kąpielowym, dlatego tak bardzo zależy nam na usunięciu zbędnego owłosienia w okolicach miejsc intymnych.

Depilacja bikini polega na usunięciu owłosienia w okolicach intymnych za pomocą różnych metod. Zabieg ten stał się popularny lata temu za sprawą magazynów kobiecych i marki Gilette, które wylansowały modę na gładką skórę - maszynki umożliwiły golenie miejsc intymnych. Temat depilacji od dawna nie jest tematem tabu, jednak wciąż wzbudza spore emocje. To wszystko dlatego, że kobiety coraz częściej stawiają na naturalność i zaczynają się się buntować przeciwko depilacji. Jednak większość pań i młodych dziewcząt wciąż z niej korzysta.

Odpowiednio wykonana depilacja bikini może być przyjemna, skuteczna i bezbolesna. Jeżeli do tej pory ten zabieg był dla ciebie udręką, podpowiadamy, jak w sposób właściwy wykonać go krok po kroku. Gwarantujemy, że zamiast nieestetycznych czerwonych krostek, nieprzyjemnego pieczenia i swędzenia zobaczysz gładką skórę. Poznaj metody depilacji miejsc intymnych.

Sprawdź też, na czym polega depilacja laserowa.

Zobacz także: Mężczyźni coraz chętniej golą nogi. Nikt ich o to nie prosił, ale… kobietom to się podoba

Depilacja bikini - metody

Jest kilka popularnych rodzajów i metod, których wykorzystuje się podczas depilacji bikini. Do najczęściej wybieranych metod należą: depilacja brazylijska, depilacja francuska, hollywoodzka oraz ta najprostsza, do której używa się maszynki i pianki do golenia. Poznajcie szczegóły dotyczące każdej z nich i wybierz tę wersję, która będzie dla ciebie najlepsza.

Depilacja brazylijska polega na usuwaniu całego owłosienia z krocza i odbytu. Aby ją wykonać, należy zgłosić się do salonu kosmetycznego, w którym kosmetyczka zastosuje wosk lub pastę cukrową. Obie metody mają swoje zalety i wady, o których należy wspomnieć. Zarówno pierwsza, jak i druga dla niektórych z nas może być nieprzyjemna. Warto jednak dodać, że to sprawa indywidualna, uzależniona od naszego progu bólu. Są też takie osoby, które depilację bikini za pomocą wosku i pasty cukrowej stosują regularnie i twierdzą, że nie odczuwają bólu. Jednak statystycznie depilacja brazylijska uznawana jest za najbardziej bolesną. W ramach przygotowań powinnaś dzień wcześniej zrezygnować z solarium i sauny.

Depilacja francuska w przeciwieństwie do brazylijskiej wiąże się z usuwaniem owłosienia tylko wzdłuż linii bielizny. Usuwa się je też woskiem lub pastą cukrową. Podczas depilacji kosmetyczka nakłada w miejsce owłosionych okolic pastę lub wosk, później przykleja plaster, a następnie, po odczekaniu określonego czasu, szybkim ruchem go odkleja wraz z włosami. Tak samo wygląda przebieg depilacji brazylijskiej. Aby efekt był zadowalający powinnaś 2 tygodnie przed zabiegiem nie golić miejsc intymnych.

Depilacja hollywoodzka jest uznawana za najgłębszą formę depilacji bikini. Do jej zastosowania potrzebny jest laser. Ta metoda przeprowadzana jest w wielu salonach kosmetycznych. Jednak, aby zobaczyć efekty, należy umówić się na kilka wizyt. Rezultaty depilacji bikini hollywoodzkiej są długotrwałe, ale zabieg ten nie należy do najtańszych. Jednorazowa wizyta to koszt rzędu 200 zł.

Depilacja bikini domowymi sposobami

Jeżeli chcesz przeprowadzić depilację bikini w domu, powinnaś najpierw zdecydować się na wybór metody. Masz do wyboru depilację jednorazową maszynką do golenia, golarką elektryczną, depilatorem lub za pomocą plastrów, które możesz kupić w każdej drogerii. Ceny wahają się od kilku do kilkunastu złotych - w zależności od ilości sztuk i marki. Możesz wypróbować też krem do depilacji - jest on delikatny i nie podrażnia. Jednak trzeba najpierw sprawdzić, czy cię nie alergizuje. To, którą opcję wybierzesz, zależy do ciebie.

Zobacz także: Te błędy podczas brania prysznica zdarzają się często. Mogą sprawić, że czujemy się nieświeżo przez resztę dnia

Autor: Martyna Wojciechowska

Zagłosuj

Jaką metodę depilacji stosujesz?

Liczba głosów: