Zamknij

Jesienią możesz "przeziębić" też... włosy! Skutki widoczne są gołym okiem

04.11.2020 09:20

Chłód negatywnie wpływa nie tylko na naszą skórę, ale też na włosy. Jeśli zauważyłaś, że w ostatnim czasie zaczęły wypadać w większych ilościach, niż zwykle, to znak, że powinnaś zadbać o odpowiednią pielęgnację.

dziewczyna przeglądająca się w lustrze
fot. Shutterstock

Jesień to trudny czas dla naszego organizmu. Niskie temperatury dają mu się we znaki, co skutkuje przeziębieniami, obniżoną odpornością, przesuszaniem się skóry. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że w okresie jesiennym nasze włosy też narażone są na przeziębienie. Objawy widoczne są gołym okiem, ale na szczęście są na to sposoby.

Wypadanie włosów jesienią - przyczyny

Włosy jesienią narażone są na niskie temperatury, które sprawiają, że kosmyki zaczynają wypadać. Problem ten dotyka szczególnie te osoby, które nie noszą czapek. W praktyce wygląda to tak, że cebulki włosów przez nagłe i częste zmiany temperatury stają osłabione. Niska temperatura wpływa też na unaczynienie. Przez to, że naczynia włosowate (kapilary) kurczą się, do mieszków włosowych nie dochodzą substancje odżywcze. Z tych powodów wypadanie włosów jesienią i zimą się nasila.

Sposoby na wypadanie włosów

Aby poradzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów, należy nosić ciepłe czapki, postawić na zdrową dietę bogatą w witaminy i minerały, unikać suszarki, prostownicy i kosmetyków do stylizacji, które niszczą kosmyki. Ważne też, aby stosować odpowiednie produkty pielęgnacyjne.

Podstawą pielęgnacji włosów jesienią jest regularne używanie masek odżywczych. Ponadto polecamy przynajmniej raz w tygodniu domowy zabieg olejowania włosów oraz używanie szamponów bez  parabenów, silikonów i siarczanów.

loader

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.