Zamknij

Czy można schudnąć, jedząc lody? Zaskakująca teoria podbija sieć

25.08.2022 12:10

W sieci możemy znaleźć informację, że lody pomagają schudnąć i można je jeść na diecie. To prawda czy mit? Przekonajcie się sami.

Czy można jeść lody na diecie? Sprawdź, czy dzięki temu da się schudnąć
fot. Shutterstock

Lody to popularne słodycze, które uwielbiamy spożywać w upalne dni. Trudno z nich zrezygnować w wakacje - nawet wtedy, gdy jesteśmy na diecie. Osoby, które próbują schudnąć, mogą natknąć się w sieci na "złotą radę", która mówi, że lody pomagają zrzucić zbędne kilogramy. Skąd wziął się taki wniosek i czy faktycznie nie mija się z prawdą? Postanowiliśmy to sprawdzić. Sami zobaczcie, czy jesteście w stanie schudnąć, jedząc lody.  

Zobacz także: Chcesz szybko schudnąć? Wypróbuj ten popularny produkt

Czy można jeść lody na diecie? Sprawdź, czy dzięki temu da się schudnąć

Każdy z nas marzy o diecie cud - najlepiej takiej, podczas której można jeść słodycze. Nic więc dziwnego, że ktoś postanowił wysnuć tezę, że można schudnąć, jedząc lody. 

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, z czego składa się ten deser. Otóż receptura lodów z reguły opiera się na takich składnikach jak mleko, tłusta śmietanka oraz cukier. Oczywiście w kawiarniach i sklepach możemy znaleźć też zdrowsze i mniej kaloryczne odpowiedniki. 

Dobrym wyjściem z sytuacji są różnego rodzaju sorbety, czyli owoce zmiksowane z lodem. Niestety one też z reguły są dosładzane i potrafią być prawdziwą bombą kaloryczną. Jak zatem widzicie, lody nie sprzyjają odchudzaniu - chyba że zrobimy je samemu w domu.

Zobacz także: Jak zrobić domowe lody? Zdradzamy sprawdzony sposób

Lody nie sprzyjają odchudzaniu

Teza o zrzucaniu kilogramów przy pomocy lodów mogła wziąć się z tego, że jedząc je, przyczyniamy się do spadku energetycznego w organizmie. Wszystko dlatego, że musi on najpierw ogrzać posiłek, zanim zacznie go trawić. 

Lody, podobnie jak każdy inny deser, mogą jednak przyczynić się do magazynowania tkanki tłuszczowej. Zwłaszcza gdy jemy je w nadmiarze. Dlatego latem można pozwolić sobie na nie od czasu do czasu, ale z umiarem, jeśli nie chcemy przybrać na wadze. 

Zobacz także: Jak często się ważyć, żeby zauważyć efekty odchudzania? Na pewno nie codziennie

loader
Ile ważą gwiazdy? Niektóre nie boją się do tego przyznać [ZDJĘCIA]
15 Zobacz galerię
fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Źródło: wprost.pl/polki.pl