Zamknij

Chcesz, żeby twoja pielęgnacja była ekologiczna? Sięgaj po te produkty z Rossmanna

17.08.2022 14:24

Odpowiednia pielęgnacja nie zawsze idzie w parze z ekologią. Rossmann wychodzi nam naprzeciw i pomaga zadbać o środowisko podczas kosmetycznych zakupów.

"Czujesz klimat" w Rossmannie: ekologiczne produkty do pielęgnacji i nie tylko
fot. Shutterstock

W dzisiejszych czasach przykładamy coraz większą wagę do troski o środowisko. Nie jest jednak łatwo pozostawać w zgodzie z naturą, sięgając po niektóre kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów. Wciąż jest bowiem zbyt mało produktów, które mają naturalny skład oraz ekologiczne opakowanie. Drogeria Rossmann wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Okazuje się bowiem, że teraz w sklepach tej marki znajdziemy kolekcję "Czujesz klimat?", która zapewni nam bardziej ekologiczne zakupy. 

Zobacz także: Jak dbać o ciało i środowisko? Dzięki tym krokom pielęgnacja będzie przyjazna naturze

"Czujesz klimat?" w Rossmannie: ekologiczne produkty do pielęgnacji i nie tylko

Jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami. Nic więc dziwnego, że największe marki wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom.

Wiele firm kosmetycznych stara się tworzyć naturalne produkty, które są przyjazne środowisku. Drogeria Rossmann postanowiła natomiast ułatwić nam zakupy, tym samym organizując akcję "Czujesz klimat?". 

Logo z nazwą tej akcji znajdziemy przy różnych produktach, które faktycznie są przyjazne środowisku. Są to zarówno kosmetyki do pielęgnacji czy makijażu, jak również lakiery do paznokci, balsamy do opalania czy środki czystości. 

Rossmann, wybierając produkty do kolekcji "Czujesz klimat?", bierze pod uwagę 3 czynniki: 

  1. skład kosmetyku - czy jest naturalny, pochodzi ze zrównoważonych upraw oraz recyklingu, 
  2. opakowanie - czy jest wykonane z ekologicznych tworzyw, 
  3. produkcję - czy opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju i niskim śladzie węglowym. 

Jeżeli wszystkie te czynniki spełniają standardy przyjazne środowisku, wówczas kosmetyk ląduje na półce z oznaczeniem "Czujesz klimat?". Jakie produkty znalazły się już w tej kolekcji? 

Zobacz także: Retinol to już przeszłość. Teraz będziemy stawiać na kosmetyki z bakuchiolem

"Czujesz klimat?" w Rossmannie: jakie kosmetyki znajdują się w kolekcji? 

"Czujesz klimat" to już ponad 2 tysiące produktów, które znajdują się na półkach w Rossmannie. Okazuje się, że drogeria oferuje naprawdę ekologiczne marki. Są to m.in. kosmetyki Tołpa, Isana oraz Alterra. W kolekcji znalazły się także niektóre produkty marki Garnier, Nivea czy L'Oreal. 

Są to zarówno kosmetyki do pielęgnacji twarzy lub ciała, jak również produkty do dbania o włosy. W kolekcji "Czujesz klimat?" znalazły się także specyfiki do domu oraz różne ekologiczne gadżety. 

Zobacz także: Jak dbać o ekologię w kuchni? Dzięki tym 5 trikom zatroszczysz się o środowisko

loader
Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: materiały prasowe