Zamknij

Oto cztery triki urodowe, które stosowały nasze babcie. Mają genialne działanie

12.04.2021 11:19
Cztery triki urodowe, które stosowały nasze babcie. Mają genialne działanie
fot. SHUTTERSTOCK

W dzisiejszych czasach marki kosmetyczne oferują szeroki wybór produktów pielęgnacyjnych do twarzy, skóry ciała czy dłoni i paznokci. Kiedyś jednak nie było dostępnych aż tyle kosmetyków, a mimo to nasze babcie i tak skutecznie dbały o swój wygląd. Stosowały te cztery naturalne triki urodowe, które są lepsze niż jakiekolwiek produkty.

Domowe sposoby pielęgnacyjne to temat, który od zawsze budzi duże zainteresowanie. Nic dziwnego, takie naturalne metody są przede wszystkim proste, szybkie i - co dla niektórych najważniejsze - tanie, a mimo to niezwykle skuteczne. Przedstawiamy cztery triki urodowe o genialnym działaniu, które stosowały nasze babcie.

Triki pielęgnacyjne stosowane przez nasze babcie

Oliwa z oliwek i jej zastosowanie w kosmetyce znane jest już od dawna. Skutecznie zmiękcza skórę, nawilża ją i przywraca właściwy skład sebum. Właściwości produktu powodują, że ciało staje się gładkie i miękkie, a skóra odzyskuje swój zdrowy i promienny wygląd. Nic więc dziwnego, że oliwę z oliwek używały także nasze babcie. Stosowały ją m.in. na dłonie, zamiast kremu do rąk.

Kolejny trik urodowy dotyczy pielęgnacji włosów. Jak nasze babcie radziły sobie w czasach, gdy w sklepach nie było jeszcze suchego szamponu? Okazuje się, że zamiast niego stosowały... puder dla dzieci. Doskonale wchłania on nadmiar łoju, a do tego nadaje włosom objętość.

Inne triki urodowe, które były hitami pielęgnacyjnymi naszych babć

Ciekawa jest metoda, którą stosowały nasze babcie do zabarwiania ust. W dzisiejszych czasach, jeśli chcielibyśmy nadać wargom pięknego koloru, użyłybyśmy oczywiście szminki. Pomadki jednak kiedyś nie były tak ogólnodostępne jak teraz. Mimo to nasze babcie doskonale sobie radziły w tym temacie. Aby ładnie zabarwić usta, stosowały płatki róży. Wystarczy je zgnieść, a następnie wetrzeć w wargi. Ten prosty sposób przywróci ustom ich naturalny różowy kolor.

Nasze babcie nie zapominały także o złuszczaniu skóry. W tym celu jednak nie sięgały po niedostępny wówczas peeling, a zamiast niego wybierały cukier. Dodawały do niego odrobinę oliwy lub miodu, a następnie gotowy specyfik nakładały na ciało i delikatnie je masowały. Taki peeling cukrowy nie tylko dokładnie oczyści skórę, ale także przywróci jej naturalny blask.

Który z pielęgnacyjnych trików podoba Wam się najbardziej?

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl