Zamknij

Co wypryski na ciele mówią o stanie Twojego zdrowia?

Martyna Wojciechowska
29.07.2018
Aktualizacja: 20.11.2019 13:03
Trądzik
fot. Shutterstock

Masz trądzik na plecach, klatce piersiowe lub na ramionach? Sprawdź, co to oznacza.

Wypryski to zmora wielu z nas. Mówi się, że to problem osób w okresie dojrzewania, ale w rzeczywistości pojawiają się u osób w każdym wieku. Okazuje się, że miejsce na ciele, w którym gromadzą się niedoskonałości, może świadczyć o konkretnym problemie zdrowotnym

Zobacz także:  Ten produkt spożywany w nadmiarze ma niekorzystny wpływ na ludzką pamięć. Badania nie pozostawiają wątpliwości

Trądzik a stan zdrowia

Jeśli masz trądzik na ramionach, klatce piersiowej czy w innych miejscach, to znak, że być może coś ci dolega. Poznaj prawdę na temat swojego zdrowia i nie bagatelizuj sygnałów, które wysyła twój organizm. 

Ramiona

Wypryski na ramionach są reakcją organizmu na stres. Ten problem dotyka najczęściej osób wrażliwych emocjonalnie.

Klatka piersiowa

Pryszcze na klatce piersiowej świadczą o niewłaściwej pracy układu pokarmowego. Może być to spowodowaną np. nietolerancją pokarmową czy złymi nawykami żywieniowymi.

Przedramiona

Trądzik na przedramionach to znak, że twojemu organizmowi brakuje witamin i składników odżywczych. 

Brzuch

Wypryski na brzuchu są reakcją organizmu na zbyt wysoki poziom cukru we krwi. Postaraj się zmienić swoją dietę.

Strefy intymne

Pryszcze w miejscach intymnych nie powinny być przez nas bagatelizowane. Mogą świadczyć o niewłaściwej higienie lub nawet o chorobie wenerycznej. Często pojawiają się też z powodu wrastających w skórę włosków.

Okolice szyi 

Jeśli zmagasz się z trądzikiem na szyi, to znak, że spożywasz cukier w nadmiernej ilości. Możliwe też jest, że twoje nadnercza nie pracują we właściwy sposób. Grozi ci nadczynność nadnerczy.

Uda

Wypryski na udach występują niezwykle rzadko. Mogą one świadczyć o reakcji alergicznej skóry.

Pośladki

Powodów powstawania pryszczy na pośladkach może być kilka - przesuszona skóra, problemy z trawieniem oraz niewłaściwa dieta.

Plecy

Na Twoich plecach pojawił się trądzik? Bardzo prawdopodobne, że twój układ trawienny źle funkcjonuje. Może być on też spowodowany nadmierną potliwością lub alergią na kosmetyki. Ostatnią możliwością jest niewystarczająca ilość snu.

Zobacz także:  Obwód jej talii zmniejszył się o prawie 8 centymetrów, bo wyeliminowała jeden składnik. Detoks trwał 30 dni

Autor: Martyna Wojciechowska