Zamknij

Co jaki czas należy wymieniać gąbkę do kąpieli? Odpowiedź może cię zaskoczyć

22.06.2021 12:27

Przez wiele miesięcy używasz tej samej gąbki lub myjki do kąpieli? To błąd, który popełnia wielu z nas. Sprawdź, co jaki czas należy wymieniać stare akcesoria do mycia ciała na nowe.

kąpiel
fot. Shutterstock

Gąbka do kąpieli to element, który znajdziemy w każdej łazience. Choć każdy z nas jej używa, to w rzeczywistości większość osób nie wie, po jakim czasie powinno się wymieniać ją na nową. Sprawdź, kiedy należy to robić, aby zapewnić sobie odpowiednią higienę.

Co jaki czas wymieniać gąbkę do kąpieli?

Niektóre akcesoria higieniczne zużywają się bardzo szybko. Do tego typu elementów codziennego użytku zaliczamy m.in. gąbki i myjki, z których korzystamy podczas kąpieli. Jak się okazuje, z czasem stają się one siedliskiem bakterii i innych drobnoustrojów. Na skutek częstego kontaktu z wilgocią często pojawia się na nich też pleśń, którą zwykle nieświadomie przenosimy na skórę.

Zastanawiasz się, co jaki czas należy kupować nowe akcesoria do mycia ciała? Eksperci są w tej kwestii zgodni. Aby uniknąć problemów zdrowotnych (przede wszystkim chorób skóry) i zaprowadzić czystość w łazience, powinno się wymieniać stare gąbki na nowe co 2 miesiące. 

Zobacz także: Prosty sposób na szybką opaleniznę. Wypróbuj przyspieszacz opalania

Jaką gąbkę do kąpieli wybrać?

Obecnie na rynku znajdziemy gąbki wykonane z różnych tworzyw. Większość z nas używa propozycji stworzonych ze sztucznych materiałów, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Choć są one tanie i łatwo dostępne, to jednak specjaliści polecają korzystać z gąbek produkowanych z tworzyw naturalnych. Są one bowiem bezpieczniejsze dla skóry. Poza tym bakterie nie osadzają się na nich tak szybko jak w przypadku produktów syntetycznych.

loader

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.