Zamknij

Co jaki czas należy wymieniać szczoteczkę do zębów? Niewiele osób o tym wie

21.06.2021 11:16
mycie zębów
fot. Shutterstock

Szczoteczka do mycia zębów to jedno z akcesoriów higienicznych, które należy regularnie wymieniać na nowe. Sprawdź, po jakim czasie powinno się to robić. Odpowiedź może cię zaskoczyć.

Narzekasz na wygląd swoich zębów? Być może przyczyną tego problemu jest zbyt długie używanie tej samej szczoteczki. Podpowiadamy, co jaki czas trzeba kupować nowe akcesoria do czyszczenia szkliwa, aby zapewnić sobie śnieżnobiały uśmiech i odpowiednią higienę jamy ustnej.

Co jaki czas powinno się wymieniać szczoteczkę do zębów?

Szczoteczka do zębów to element, bez którego trudno wyobrazić sobie poranną i wieczorną toaletę. Choć każdy z nas codziennie używa tego akcesorium, to jednak wciąż niewiele osób wie, po jakim czasie staje się ono zużyte.

Zdaniem dentystów tradycyjne szczoteczki oraz główki do urządzeń elektrycznych należy wymieniać średnio co 3 miesiące. Po upływie tego czasu włosie zaczyna się odkształcać, przez co jego skuteczność podczas czyszczenia szkliwa jest bardzo niska.

Warto dodać, że z czasem na szczotkach gromadzi się osad, który przyczynia się do rozwoju grzybów i bakterii. Jeśli nadal stosujemy zużyte akcesorium, przenosimy drobnoustroje bezpośrednio do jamy ustnej.

Zobacz także: Ten sposób na pielęgnację włosów stosowały nasze babcie. Doda twojej fryzurze blasku

Jak pielęgnować szczoteczkę soniczną?

Włosie w szczoteczkach sonicznych jest najbardziej trwałe. Dzięki temu możemy wymieniać je rzadziej. Według ekspertów do tego typu sprzętu należy kupować nowe główki co 4-5 miesięcy. Poza tym warto zadbać o właściwą pielęgnację urządzenia. Pamiętaj, aby dokładnie je wyczyścić po każdym użyciu.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.