Zamknij

Chcesz szybko schudnąć? Te czynności, które wykonujesz codziennie, mogą ci pomóc

05.05.2021 14:33
Odchudzanie każdego dnia - spacer i inne aktywności
fot. Shutterstock

Trudno rozpocząć odchudzanie. Żeby sobie to ułatwić, warto zacząć od prostych, codziennych czynności. Te aktywności pomogą wam zrzucić zbędne kilogramy.

Wielu z nas ma problem z gubieniem zbędnych kilogramów. Większości osób, które dopiero zaczynają przygodę z odchudzaniem, kojarzy się ono z wylewaniem siódmych potów na siłowni i głodowaniem. Okazuje się, że wystarczy jednak wprowadzić tylko kilka nawyków lub regularnie wykonywać te, które już znamy, żeby zauważyć utratę wagi. Oto 5 rzeczy, które warto stosować każdego dnia. Dzięki nim zgubicie zbędne kilogramy szybciej, niż wam się wydaje.

Zobacz także: Kąpiel w gorącej wodzie pomoże ci schudnąć. Spala tyle samo kalorii co 30-minutowy spacer

Chcesz schudnąć bez treningów? Te aktywności mogą ci pomóc

Niektóre z tych rzeczy już są nam dobrze znane, inne warto włączyć do codziennych aktywności. Zasada jest jedna - grunt to regularność. 

1. Spacer

Okazuje się, że wystarczą proste aktywności, żeby cieszyć się piękną sylwetką. Nie trzeba od razu biegać maratonów. Wystarczy regularne spacerowanie. Gdy zaczniesz robić dziennie około 10 tysięcy kroków, będzie to już naprawdę spora aktywność, dzięki której twoja sylwetka zacznie się wysmuklać. 

2. Jazda na rowerze

Ta zasada dobrze sprawdza się zwłaszcza w ciepłe dni. W okresie koronawirusa, gdy boimy się komunikacji miejskiej, lepiej i zdrowiej przesiąść się na rower. Ta forma aktywności doskonale sprawdzi się w mieście, ale też poza nim. 

Zobacz także: Chcesz zamówić catering dietetyczny? Zobacz, jak go wybrać, żeby nie żałować

3. Wchodzenie po schodach

Choć winda bywa kuszącą opcją, zwłaszcza po całym dniu, warto codziennie stawiać na wspinaczkę po schodach. Dzięki temu możecie spalić ponad 200 kcal w 5 minut. A dodatkową motywacją jest to, że na końcu czeka na was wygodna kanapa. 

4. Sprzątanie 

Tu można wymieniać naprawdę sporo czynności, które pomagają spalić kalorie. Najważniejsze z nich to:

  • mycie podłogi - 250 kcal w godzinę,
  • zamiatanie i odkurzanie - 100 kcal w godzinę,
  • prasowanie - 150 kcal w godzinę,
  • ścieranie kurzu - 120 kcal w godzinę.

Jeszcze się zastanawiacie? 

5. Seks

Chudnąć można także podczas przyjemnych czynności z partnerem. Całowanie np. pozwala spalić 150 kcal w ciągu godziny. Seks natomiast w tym samym czasie pomaga nam zgubić aż 800 kcal. Dla porównania - mniej więcej tyle mają dwa pączki lub jeden ogromny burger. 

Zobacz także: Ta jedna rzecz poprawi wasze łóżkowe doznania. Przygotuje ciało i uspokoi umysł

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.