Zamknij

Od czego powstaje cellulit na udach? Te sposoby pomogą ci się go pozbyć

Anna Respondek
23.03.2018 13:24
Cellulit na udzie
fot. Shutterstock

Cellulit, czyli tak zwana skórka pomarańczowa, to zmora wielu kobiet. Jak się pozbyć cellulitu na udach i czemu w ogóle powstaje? 

Cellulit na udach to prawdziwa plaga XXI wieku. Z niedoskonałością tą borykają się zarówno starsze jak i młode kobiety. Cellulit, nazywany również skórką pomarańczową, powstaje w skutek zaburzeń w mikrokrążeniu organizmu. Można rozróżnić kilka rodzajów cellulitu, na przykład cellulit wodny i tłuszczowy. Wiele kobiet zastanawia się nad tym, jak się pozbyć cellulitu na udach i czy istnieją jakieś ćwiczenia, które mogą pomóc nam z tym problemem. Po pierwsze należy zrezygnować z niezdrowego tryb życia, który odbija się na wyglądzie naszej skóry. Co jeszcze zniweluje cellulit na udach? 

Zobacz także: Chcesz pozbyć się cellulitu? Wypróbuj domowe sposoby na krem na cellulit

Cellulit na udach - przyczyny powstawania

Istnieje wiele przyczyn powstawania cellulitu na udach, jednak jedną z najważniejszych jest niezdrowy tryb życia i zły sposób ożywiania. Z problemem tym borykają się również osoby szczupłe, które dbają o dietę, jednak szybkie tempo życia sprawia, że organizm produkuje duże ilości toksyn. 

Według specjalistów coraz częstsze pojawianie się cellulitu na udach jest problemem stricte cywilizacyjnym. Niestety w dużo większym stopniu dotyka kobiet niż mężczyzn. Cellulit najczęściej widoczny jest na udach i pośladkach. Początkowo może przybrać delikatną formę i być widoczny jedynie po ściśnięciu skóry. Z czasem jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że przerodzi się w widoczne na skórze wgłębienia, a nawet grudki

Główną przyczyną powstawania cellulitu na udach są problemy z mikrokrążeniem w organizmie. Przepływ krwi jest utrudniony, przez co składniki odżywcze nie są równomiernie rozprowadzane po ciele. Powstają zastoje i obrzęki, a komórki tłuszczowe zaczynają się powiększać. Z tego właśnie powodu toksyny zgromadzone w organizmie, zamiast zostać wydalone, magazynują się w tkankach i proces ten samoistnie się napędza, ostatecznie prowadząc do powstawania cellulitu. 

Jak wynika z badań, problem z cellulitem na udach dużo częściej dotyka kobiet białej rasy, których skóra jest bardziej wiotka i nie tak gruba. Do tego wszystkiego dochodzi spożywanie żywności, która często zawiera w sobie szkodliwe dla człowieka antybiotyki i hormony. Eksperci przestrzegają również przed noszeniem zbyt obcisłych ubrań i bardzo wysokich szpilek, ponieważ zaburzają pracę układu krążenia. 

Cellulit na udach - jak się pozbyć?

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się cellulitu, część z nich będzie wymagała od nas większego poświęcenia, część może być nawet przyjemna. Oto kilka najpopularniejszych sposobów na pozbycie się cellulitu z ud:

  • regularne masaże - wzmocnią tkanki i sprawią, że skóra stanie się jędrniejsza,
  • naprzemienny prysznic zimną i ciepłą wodą - to sposób, dzięki któremu przyspieszymy krążenie krwi oraz usuwanie toksyn z organizmu,
  • owijanie ciała folią - do tego zabiegu będziemy potrzebowały folii spożywczej oraz kosmetyków, które działają hamująco na tworzenie się zgrubień. Udo smarujemy balsamem i później owijamy je folią. Na koniec najlepiej położyć się na jakiś czas pod kocem, aby podnieś temperaturę,
  • peeling kawowy - ten peeling można zrobić w domu, a masaż nim doprowadzi do zmniejszenia widoczności cellulitu,
  • ćwiczenia na cellulit - istnieje kilka prostych ćwiczeń, dzięki którym krótkim czasie pozbędziemy się cellulitu, na przykład przysiady czy wykroki.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Zagłosuj

Czy uważasz, że cellulit jest powodem do wstydu?

Liczba głosów:

Autor: Anna Respondek