Zamknij

Bożena Dykiel zdradziła, jak dba o włosy. Używa wcierki, którą przygotowuje sama w domu

23.08.2021 11:32
Bożena Dykiel zdradziła, jak dba o włosy. Używa wcierki, którą przygotowuje sama w domu
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EASTNEWS

Bożena Dykiel to znana aktorka filmowa i teatralna, która zachwyca nie tylko talentem, ale i urodą. Jakiś czas temu artystka opowiedziała o swoich trikach pielęgnacyjnych. Okazuje się, że na włosy używa przygotowanej przez siebie wcierki z pokrzywy i... wódki.

Bożena Dykiel skutecznie udowadnia, że wiek to tylko liczba. Aktorka, która pod koniec sierpnia skończy 73 lata, wciąż zachwyca wyglądem. Nie tak dawno zdradziła, w jaki sposób pielęgnuje włosy. Będziecie zaskoczeni!

Bożena Dykiel zdradziła, jak dba o włosy

Bożena Dykiel w rozmowie z miesięcznikiem "Kobieta i życie" opowiedziała, jak dba o urodę. Zainteresowanie wzbudził przede wszystkim jej sposób na pielęgnację włosów. Okazuje się, że aktorka stosuje specjalną wcierkę, którą robi sama w domu. Do przygotowania specyfiku potrzebne są jedynie dwa składniki - pokrzywa oraz... wódka.

Liście pokrzywy zalać 1/2 litra wódki, wlać do ciemnej butelki, postawić w kuchni, codziennie wstrząsnąć. Po 10 dniach mamy gotową miksturę do wcierania w skórę głowy - zdradziła aktorka w wywiadzie.

Dodała również, że po miesięcznej kuracji włosy stają się mocne i zdrowo wyglądają. Co więcej, Bożena Dykiel podczas nakładania wcierki wykonuje masaż głowy, który korzystnie wpływa na zdrowie.

Przy okazji wykonuję masaż głowy, gdzie mamy różne meridiany, których masowanie korzystanie wpływa na pamięć, ciśnienie, serce - powiedziała.

Mateusz Jagielski/East News
fot. Mateusz Jagielski/East News

Sposoby pielęgnacyjne Bożeny Dykiel

Domowej roboty wcierka to nie jedyny trik urodowy Bożeny Dykiel. Aktorka codziennie wykonuje masaż twarzy. Jak sama przyznaje, "uciska milimetr po milimetrze: czoło, skronie, skórę nad i pod brwiami, wokół nosa, ust i na brodzie". 

Twarz też ma mięśnie, a jeśli nie są używane, wiotczeją i twarz „opada" - zdradziła w miesięczniku, cytowana przez portal Plejada.pl

Ponadto aktorka stawia także na aktywność fizyczną. Uwielbia być w ruchu. Przede wszystkim ceni sobie marsze po okolicy, która - jak mówi - jest pełna lasów. Z kolei w chłodne, zimowe dni, codziennie rano ćwiczy jogę.

RadioZET.pl/Plejada.pl/Fakt.pl