Zamknij

Błędy w pielęgnacji włosów, które wiele osób popełnia każdego dnia. TikTokerka zdradza, czego unikać

28.05.2021 10:39
Błędy w pielęgnacji włosów, które wiele osób popełnia każdego dnia. TikTokerka zdradza, czego unikać
fot. SHUTTERSTOCK

Pielęgnacja włosów jest niezwykle ważna. Zdarza się jednak, że pomimo jej stosowania, nasze kosmyki nadal źle wyglądają, a końcówki są rozdwojone. Bardzo możliwe zatem, że to przez popełniane nieświadomie błędy. Czego zatem unikać w pielęgnacji włosów?

O tym, czego unikać w pielęgnacji włosów i co robić, żeby mieć lśniące, zdrowo wyglądające kosmyki, opowiada jedna z polskich TikTokerek. Dzięki temu krótkiego filmikowi będziesz mogła wyeliminować popełniane nieświadomie błędy i cieszyć się piękną fryzurą.

Błędy w pielęgnacji włosów, które wiele osób popełnia każdego dnia

Każda z nas marzy o pięknych, zdrowo wyglądających włosach. Aby osiągnąć taki efekt, trzeba oczywiście wdrożyć odpowiednią pielęgnację. Czasami jednak, pomimo jej stosowania, nadal borykamy się z matowymi i łamliwymi kosmykami. Wówczas zastanawiamy się, co źle robimy.

W znalezieniu odpowiedzi na to pytanie z pewnością pomoże jedna z TikTokerek Marta Grzegorzak, która w krótkim filmie opowiada o błędach popełnianych w pielęgnacji włosów. Sprawdź, czego nie powinno się robić.

Częste błędy w pielęgnacji włosów. TikTokerka zdradza, czego unikać

Autorka TikToka w krótkim wideo opowiada o kilku nagminnie popełnianych błędach. Według niej wiele osób nie pamięta o regularnym peelingu skóry głowy oraz - co jest szczególnie ważne - zabezpieczaniu końcówek. Jednocześnie dodaje, że nie warto wierzyć w kosmetyki, które rzekomo magicznie je scalają. Takie produkty zwyczajnie nie działają.

Marta Grzegorzak zwraca także uwagę na metalowe spinki z ząbkami i gumki z takimi elementami. TikTokerka radzi, by ich nie używać, bo nadwyrężają włosy i zwiększają ich łamliwość. Według niej należy również unikać z korzystania z tylko jednego zestawu szamponu i odżywki.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl