Zamknij

Te 3 błędy w pielęgnacji włosów popełniamy najczęściej. Stylista przed nimi ostrzega

02.08.2022 14:25
Błędy w pielęgnacji włosów, które popełnimy. Te 3 zdarzają się najczęściej
fot. Shutterstock

Wydawać się może, że mycie włosów to banalna czynność. W rzeczywistości może zaszkodzić naszej fryzurze, jeżeli popełniamy te trzy błędy.

Pielęgnacja włosów nie należy do łatwych rzeczy. Choć niektóre czynności wydają nam się prozaiczne, może się okazać, że zamiast w ten sposób zadbać o pasma, poważnie im zaszkodzimy. I nie chodzi o stosowanie wymyślnych masek czy wcierek, a o podstawowy sposób pielęgnacji, jakim jest mycie włosów. Popularny polski stylista fryzur zdradził 3 błędy, które najczęściej wówczas popełniamy. Lepiej ich unikać, jeżeli chcemy cieszyć się piękną, lśniącą i przede wszystkim zdrową fryzurą.

Zobacz także: Ten błąd podczas mycia włosów popełnia większość z nas. Może wyrządzić krzywdę naszej skórze

Błędy w pielęgnacji włosów, które popełniamy. Te 3 zdarzają się najczęściej

Trzeba uważać na to, w jaki sposób pielęgnujemy naszą fryzurę. Nie wszystkie sposoby dbania o kosmyki mogą mieć bowiem na nie zbawienny wpływ. 

Znany stylista fryzur, Piotr Sierpiński, wymienił 3 błędy, które kobiety najczęściej popełniają podczas mycia włosów. Mogą one mieć druzgocący wpływ na nasze pasma. 

1. Technika nakładania szamponu

Szampon nie powinien być wylewany bezpośrednio na głowę. Najpierw należy rozdrobnić go w dłoniach z dodatkiem wody. Trzeba też pamiętać o dwukrotnym nałożeniu kosmetyku. Pierwsze mycie jest bowiem wstępne i wówczas pozbywamy się z pasm wszelkich zarazków. Drugie mycie głowy jest dla niej pielęgnujące. Szampon powinniśmy wcierać przy samym skalpie, nie musimy rozcierać go na całych pasmach. Najlepiej robić to delikatnie masując głowę w linii prostej - nieokrężnymi ruchami. Szampon spłukujemy wodą w temperaturze letniej. 

2. Zawijanie włosów w ręcznik

Mokre włosy są szczególnie narażone na urazy. Dlatego trzeba uważać z zawijaniem je w tzw. turban. Wówczas są pozbawione powietrza, a to wpływa niekorzystnie na ich stan i wygląd. Stają się wtedy przesuszone i pozbawione blasku.  

Najgorsze, co można zrobić dla swoich świeżo umytych włosów, to zawinąć je w ręcznik i pozostawić w tym stanie na kilkadziesiąt minut - mówi Piotr Sierpiński. 

3. Brak odżywki

Na koniec należy nałożyć na włosy odżywkę. W drogeriach są dostępne różne kosmetyki tego typu, które mają zbawienny wpływ na naszą fryzurę. Produkt ten powinien być odpowiednio dobrany do rodzaju włosów oraz ich porowatości. Odżywkę należy stosować na całe pasma - pomijając nasadę.  

Zobacz także: Te 3 fryzury niszczą twoje włosy. Stylistka ostrzega przed nimi

Jak zadbać o włosy?

Poza samą techniką mycia włosów warto też pamiętać o innych sposobach pielęgnacji, które będą miały zbawienny wpływ na nasze pasma.

Nie można zapominać o peelingu do skóry głowy. Dzięki niemu pozbędziemy się martwego naskórka, a jednocześnie sprawimy, że kosmyki będą rosły szybciej. Minimum raz w tygodniu warto też zastosować maskę do włosów, która nawilży pasma i nada im blasku. 

Zobacz także: Jak zadbać o włosy podczas upałów? Ten trik z TikToka uratuje twoje pasma przed wysuszeniem

Te gwiazdy mają siwe włosy. Takie fryzury dodają im uroku [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: materiały prasowe