Zamknij

Babciny sposób na trądzik. Ta maseczka z kiszonej kapusty pomoże ci pozbyć się niedoskonałości

11.05.2021 09:00

Z trądzikiem zmaga się wiele osób. Niestety wcale nie tak łatwo pozbyć się tego uporczywego problemu. Jeśli masz kłopoty z cerą, to koniecznie wypróbuj ten babciny sposób na trądzik. Maseczka z kiszonej kapusty pomoże ci zniwelować niedoskonałości. 

Babciny sposób na trądzik. Ta maseczka z kiszonej kapusty pomoże ci pozbyć się niedoskonałości
fot. SHUTTERSTOCK

Domowe sposoby to temat, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie ma się co dziwić. Takie metody są przeważnie bardzo skuteczne, proste do wykonania oraz tanie - zazwyczaj potrzeba jedynie kilku produktów, które większość z nas znajdzie w domu. Poniżej znajdziecie babciny sposób na trądzik. Jak zrobić maseczkę z kiszonej kapusty, która pomoże pozbyć się niedoskonałości?

Babciny sposób na trądzik

Trądzik to powszechny problem, który może przysporzyć wielu kompleksów. Choć borykają się z nim przede wszystkim nastolatkowie, to może pojawiać się także u osób dorosłych. Najczęściej niedoskonałości wyskakują w tzw. strefie T, która obejmuje czoło, nos oraz okolice brody. Czasem trądzik robi się także na plecach czy dekolcie. I choć te części ciała można jeszcze ukryć pod ubraniem, to już nie tak łatwo będzie z zakryciem niedoskonałości pojawiających się na twarzy. 

Jeśli i ty masz kłopot z cerą, to koniecznie sprawdź ten prosty sposób na trądzik, który stosowały nasze babcie. Okazuje się, że kluczowym składnikiem w walce z niedoskonałościami jest... kiszona kapusta. I choć wielu osobom produkt ten kojarzy się jedynie z jedzeniem, to swoje zastosowanie znalazł także w pielęgnacji.

Regularnie stosowana maseczka z kapusty zapobiegnie powstawaniu nowych krostek oraz przyczyni się do niwelowania przebarwień, także tych po trądziku. Ponadto przyspiesza gojenie się skóry, złuszcza ją i działa przeciwzapalnie oraz antybakteryjnie.

Maseczka z kiszonej kapusty na trądzik - przepis

Wykonanie maseczki z kiszonej kapusty jest niezwykle proste. Wystarczy, że dokładnie ją posiekamy, a następnie nałożymy na twarz na około 15 minut. Po tym czasie należy przemyć buzię letnią wodą. I gotowe!

Zamierzasz wypróbować ten babciny sposób na trądzik?

loader

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl