Zamknij

Ta maseczka przyniesie ulgę twojej podrażnionej skórze. Stosowały ją już nasze babcie

01.10.2021 09:09
Babciny sposób na podrażnioną skórę. Tę maseczkę wykonasz w trzy minuty
fot. SHUTTERSTOCK

Twoja skóra jest podrażniona? Koniecznie wypróbuj tę genialną maseczkę, która natychmiast przyniesie twojej cerze ulgę i ukojenie. Ten trik stosowały nawet nasze babcie.

Domowe sposoby pielęgnacyjne cieszą się nieustającym zainteresowaniem. Tego typu metody są zazwyczaj bardzo skuteczne; niekiedy przynoszą lepsze rezultaty niż drogeryjne kosmetyki. Ich niewątpliwą zaletą jest również to, że nie wymagają dużych nakładów finansowych - niezbędne składniki są tanie i ogólnodostępne.

Poniżej znajdziecie domowy sposób na podrażnioną skórę, który stosowały jeszcze nasze babcie!

Babciny sposób na podrażnioną skórę - maseczka z kapusty

Podrażniona skóra to powszechny problem, z którym zmaga się większość z nas. Objawia się zaczerwienieniem, przesuszeniem, a nierzadko powoduje także pieczenie i uczucie nadmiernego ściągnięcia. Powodów jej występowania może być wiele. Wpływ na to mogą mieć m.in. takie czynniki jak: nadmierne promieniowanie słoneczne, picie małej ilości wody, nieprawidłowa dieta, zawarte w kosmetykach niewłaściwe dla nas substancje chemiczne, a także przewlekły stres

Osoby z podrażnioną skórą powinny stosować szczególną pielęgnację. Tylko odpowiednio dobrane produkty mogą ją ponownie zregenerować, a także przynieść ulgę przesuszonej cerze.

Oprócz właściwych kosmetyków warto sięgnąć również po domowe sposoby. Jednym z nich jest maseczka z kapusty, którą stosowały nawet nasze babcie.

Maseczka z kapusty na podrażnioną skórę. Ten trik stosowały nasze babcie

Maseczka z kapusty skutecznie pomoże skórze z podrażnieniami. Jej wykonanie jest niezwykle proste. Na początku należy zaopatrzyć się w niezbędne produkty. Potrzebne nam będą:

  • kapusta,
  • sok z cytryny,
  • oliwa z oliwek.

Wystarczy, że zmiażdżymy kilka liści kapusty, a następnie wymieszamy je z pozostałymi składnikami. Powstały w ten sposób specyfik nakładamy na skórę i odczekujemy około 10-15 minut. Po tym czasie ściągamy papkę i przemywamy twarz letnią wodą. Gotowe. Już po pierwszym stosowaniu powinnaś poczuć ulgę i ukojenie.

RadioZET.pl/couleurcaramel.pl