Zamknij

Dzięki tej aplikacji poznasz skład i właściwości kosmetyków. Koniec z nietrafionymi zakupami

23.11.2020 12:06
pielęgnacja skóry
fot. Shutterstock

Zdarzało ci się kupować kremy, które cię uczulały oraz powodowały zaczerwienienia i podrażnienia skóry? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Powstała darmowa aplikacja, dzięki której unikniesz nieprzemyślanych wyborów.

Każda z nas ma za sobą nietrafione zakupy w drogerii. Mimo obietnic producentów wiele produktów niestety nie spełnia naszych oczekiwań. Aby mieć pewność, że nie natkniesz się na kosmetycznego bubla, następnym razem dokładnie sprawdź skład. Pomoże ci w tym aplikacja mobilna Lupa Kosmetyczna.

Aplikacja Lupa Kosmetyczna - co to jest?

Branża technologiczna wciąż zaskakuje nas nowościami, które mają pomóc nam w odpowiedni sposób pielęgnować skórę. Jeszcze niedawno pisałyśmy o tym, że stworzono algorytm, który bada stan skóry i dobiera do niej odpowiednią pielęgnację. A teraz dowiadujemy się o kolejnej nowince - bezpłatnej aplikacji mobilnej Lupa Kosmetyczna. Dzięki niej możemy odszyfrować skład popularnych kosmetyków dostępnych na rynku i sprawdzić, czy możemy stosować je w codziennej pielęgnacji. 

Aplikacja Lupa Kosmetyczna zawiera wiele praktycznych funkcji. Aby z niej skorzystać, zrób zdjęcie oczyszczonej cery i odpowiedz na kilka pytań dotyczących jej kondycji i naturalnych uwarunkowań. Następnie wejdź w zakładkę "Sprawdź kosmetyk" i zeskanuj kod kreskowy produktu. Jeżeli nie wyświetli się on w dostępnej bazie, zamieść zdjęcie składu zawartego na etykiecie.

Jeśli po przeanalizowaniu składników kosmetyku pojawi się lista surowców w kolorze zielonym, to sygnał, że są one odpowiednie dla twojej cery. Składniki wyświetlone w kolorze żółtym informują, że w niektórych przypadkach mogą nieść za sobą niepożądane efekty. Zaś surowiec w kolorze czerwonym informuje, że nie powinnaś go stosować.

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.