Zamknij

Wiele kobiet podświadomie stosuje ajuwerdyjskie oczyszczanie skóry. Na czym ono polega?

18.08.2022 14:10

Azjatyckie sposoby pielęgnacji cieszą się dużą popularnością na świecie. Absolutnym hitem jest ajuwerdyjskie oczyszczanie twarzy. Zobacz, na czym polega.

Ajuwerdyjskie oczyszczanie skóry: na czym polega? Sprawdź, jak to robić krok po kroku
fot. Shutterstock

Od dłuższego czasu ogromną popularnością w sieci cieszą się azjatyckie sposoby pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Są to z reguły koreańskie techniki oparte np. na maseczkach w płachcie. Teraz jednak absolutnym hitem jest ajuwerdyjskie oczyszczanie twarzy, czyli technika pielęgnacji cery, która wywodzi się z Indii. Ta metoda podbija media społecznościowe i kochają ją już kobiety na całym świecie. Zobaczcie, na czym polega i jak krok po kroku wykonać ajuwerdyjskie oczyszczanie skóry.

Zobacz także: Dlaczego warto stosować kosmetyki ajurwedyjskie? Ich drogocenna moc was zaskoczy

Ajuwerdyjskie oczyszczanie skóry: na czym polega? 

Ajuwerda to system indyjskiej medycyny naturalnej, w którym jedną ze specjalizacji jest odmładzanie skóry. Jak pielęgnować cerę na podstawie tej filozofii?

Ajuwerdyjskie oczyszczanie skóry polega na naturalnym dbaniu o cerę. Najważniejsza jest ochrona jej warstwy lipidowej, co możemy uzyskać dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom, ale też metodom pielęgnacji twarzy.

Przede wszystkim należy unikać oczyszczania twarzy rano, o czym wiele kobiet i tak z reguły nie pamięta. Po nocy na naszej skórze pozostają bowiem składniki, które stanowią naturalną ochronę lipidową cery. Kluczowe jest natomiast oczyszczanie skóry wieczorem. Powinniśmy zrobić to w trzech krokach. Zobacz, w jakich. 

Zobacz także: Dlaczego twoja pielęgnacja nie przynosi efektów? Być może popełniasz tych 5 błędów

Ajuwerdyjskie oczyszczanie skóry krok po kroku

Ajuwerdyjskie oczyszczanie skóry opiera się na trzech krokach, o których nie można zapomnieć.

  1. Oczyszczenie twarzy - najpierw należy pozbyć się z cery wszelkich kosmetyków, a potem dokładnie oczyścić ją przy pomocy delikatnego peelingu na bazie roślin. 
  2. Odżywienie skóry - po peelingu należy nałożyć na twarz naturalną maseczkę - najlepiej domowej roboty.
  3. Nawilżenie skóry - smarujemy cerę naturalnym olejkiem. Najpopularniejsze opcje to olej sezamowy, olej kokosowy lub olejek jojoba

Taki zabieg należy powtarzać codziennie. 

Zobacz także: 10 kroków w pielęgnacji twarzy, które warto podpatrzeć u Koreanek

loader
Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: ecoandwell.pl/papilot.pl