Zamknij

Acne influencerki podbijają Instagram. Robią furorę, bo mają... trądzik

24.11.2021 13:56

Zmagasz się z trądzikiem i uważasz to za swój mankament? Teraz spojrzysz na niego inaczej. Okazuje się, że może przynieść ci sławę w mediach społecznościowych.

Acne influencerki podbijają Instagram dzięki swojemu trądzikowi
fot. Shutterstock

Instagram przyzwyczaił nas do tego, że na zdjęciach trzeba wyglądać idealnie. Często wiele osób zarzuca wręcz portalom społecznościowym tzw. filtrowanie rzeczywistości. Z pewnością jednak nie można tego powiedzieć o tych influencerkach. Te kobiety udowadniają bowiem, że nawet niektóre urodowe mankamenty mogą być fotogeniczne. Ich profile stały się ostoją dla wielu kobiet, które zmagają się z... trądzikiem. Acne influencerki to bowiem instagramerki, które nie wstydzą się swoich krostek oraz blizn i są inspiracją dla innych użytkowników portali społecznościowych.

Zobacz także: Największy powód do kompleksu stał się trendem makijażowym. Ten filmik wzbudza kontrowersje

Acne influencerki podbijają Instagram dzięki swojemu trądzikowi

Portal papilot.pl przyjrzał się szerzej profilom tzw. acne influencerek. Kim są te kobiety i dlaczego cieszą się coraz większą popularnością?

Acne influencerki to kobiety, które nie wstydzą się trądziku i blizn po krostach. Wręcz przeciwnie, chętnie je pokazują i chcą być inspiracją dla innych, którzy zmagają się z tym problemem. Ich instagramowe profile przyciągają rzesze obserwatorów.

Jedną z tego typu influencerek jest @lounorthcote, która jest aktywistką - stworzyła nawet kampanię #freethepimple, która ma na celu wsparcie osób z kompleksami na punkcie wyglądu. 

Instagramerka o nazwie @fayes_skin walczy natomiast o to, żeby w reklamach kosmetyków do pielęgnacji występowały także osoby z niedoskonałościami. Podobnie jest w przypadku Alexandry Breeze. Ta kobieta udowadnia wszystkim, że każda z nas jest wystarczająca - bez względu na to, jaką ma cerę czy figurę. 

Tego typu kobiet jest znacznie więcej. Każda z nich walczy o to, żeby osoby z trądzikiem nie wstydziły się swojej skóry i pomaga im w akceptacji samych siebie. 

Zobacz także: Zdarza ci się wyciskać pryszcze? Jak to przeczytasz, nigdy więcej tego nie zrobisz

Wpływ acne influencerek

Dlaczego influencerki z trądzikiem cieszą się coraz większą popularnością? Odpowiedź może być tylko jedna - naturalność jest teraz w modzie. Każdy z nas natomiast ma jakieś niedoskonałości, których się wstydzi. Patrząc na profile tego typu kobiet, wiemy jednak, że to, co dotychczas uważaliśmy za kompleks, w rzeczywistości może być powodem do dumy. 

Jesteś piękna!
 
Dziękuję ci za twój przekaz!
 
Uwielbiam twoje podejście do siebie - możemy przeczytać w komentarzach pod ich postami. 

A wy macie jakieś kompleksy? 

Zobacz także: Ludzie dopiero w tym wieku stają się zadowoleni ze swojego wyglądu. To kwestia dojrzałości

loader
Te gwiazdy mają siwe włosy. Takie fryzury dodają im uroku [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: papilot.pl