Zamknij

76-latka schudła 27 kg i ma formę życia. Na Instagramie dzieli się sposobami na zdrowie i robi furorę

30.09.2022 09:36

Joan MacDonald kilka lat temu usłyszała od córki, że musi się za siebie wziąć. Kobieta zmagała się z nadciśnieniem, artretyzmem, a także problemami z chodzeniem i był to ostatni moment, aby o siebie zadbać. Przeszła na dietę, zaczęła ćwiczyć i założyła konto na Instagramie. Jej metamorfozę śledzą miliony osób. Zobaczcie, jak dzisiaj wygląda 76-latka.

Joan MacDonald
fot. instagram.com/trainwithjoan/

Joan MacDondald to niepozorna 76-latka z Australii. Kobieta jakiś czas temu postanowiła zmienić swoje życie, a jej motywatorem były problemy zdrowotne - lekarz stwierdził u niej nadciśnienie, miała również problemy z chodzeniem i narzekała na zmęczenie. Za namową córki - trenerki fitness - podjęła decyzję o tym, że od teraz przechodzi na dietę i zabiera się za aktywność fizyczną. Miało to miejsce 5 lat temu.

Dzisiaj jest ona motywacją dla milionów ludzi na całym świecie. Joan przeszła bowiem niebywałą metamorfozę, a swoim odmienionym stylem życia dzieli się w mediach społecznościowych. To tu obserwuje ją ponad 1,5 mln ludzi, z którymi dzieli się także swoimi sposobami na osiągnięcie takich efektów. Jak teraz wygląda?

Zobacz także: Schudła 40 kg. Udało jej się to dzięki zaledwie dwóm rzeczom

76-latka schudła 27 kg. Na Instagramie zdradza przepis na smukłą sylwetkę

76-letnia Joan MacDonald w ciągu ostatnich 5 lat schudła aż 27 kg i zrobiła to wyłącznie po to, aby zadbać o swoje zdrowie. Australijkę zmotywowała córka, która na co dzień jest trenerką fitness. Także ona namówiła mamę, aby ta założyła konto na Instagramie i dzieliła się tutaj efektami swojej metamorfozy. Dzisiaj jej profil skupia 1,7 mln obserwatorów, którzy nie mogą wyjść z podziwu nad formą kobiety.

Gwiazda Instagrama udowodniła bowiem, że wiek to tylko liczba i zawsze jest dobra pora na to, żeby odmienić swoje życie. Swoją transformację rozpoczęła, mając 70 lat, a dzisiaj może pochwalić się nie tylko wyrzeźbioną figurą, ale też zdrowiem i energią.

70 kontra 76! Dzięki kilku prostym krokom możesz zmienić czas w przyjaciela, a nie wroga - napisała Joan pod jednym ze zdjęć, które obrazuje jej przemianę.

Wiele osób pyta o to, jak MacDonald to zrobiła. W tym miejscu 76-latka przytacza swoją historię. Otóż jej metamorfoza rozpoczęła się w 2017 roku, na chwilę przed 71. urodzinami. To wtedy wybrała się ona do swojej córki i jej męża, do Meksyku. Tu też zaczęła stosować dietę przygotowaną przez Michelle i rozpoczęła swoją przygodę z siłownią.

I choć początki nie były łatwe, już miesiąc zmiany sprawił, że schudła ona 4,5 kg, a do tego mogła zmniejszyć dawkę przyjmowanych leków. To sprawiło, że poszła po więcej.

Metamorfoza 76-latki - jak dba o sylwetkę

Obecnie 76-latka dba o to, żeby jeść zbilansowane posiłki - każde jej danie też pełne jest białka. Chodzi na siłownię, gdzie ćwiczy z obciążeniem, a do tego trenuje w domu i dba o to, aby robić przynajmniej 8 tys. kroków dziennie. Stosuje też garść prostych zasad, które pomagają jej utrzymać formę.

(..) Trenuj z ciężarami. Nie musisz nawet zapisywać się na siłownię. Zrób to w domu - zdradza.

Gwiazda Instagrama zwraca też uwagę na stres w życiu człowieka.

Kontroluj stres. Ja unikam wielu negatywności, otaczam się dobrymi ludźmi, czytam książki i słucham podcastów, medytuję i piszę dziennik - dodała.

Do tego wszystkiego Joan dba o jakość snu, który jest zbawienny dla naszej regeneracji. Nie zapomina także o piciu odpowiedniej ilości wody. Twierdzi nawet, że to podstawa jej sukcesu. A wy co o tym sądzicie?

Źródło: kobieta.gazeta.pl/dailystar.co.uk

Zobacz także: Eks powiedział jej, że nie da rady schudnąć. Kobieta dopięła swego, a teraz zdradza, jak to zrobiła

loader
Ile ważą gwiazdy? Niektóre nie boją się do tego przyznać [ZDJĘCIA]
15 Zobacz galerię
fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/East News