Zamknij
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o pielęgnacji włosów
  • młoda kobieta wycieranie włosów ręcznikiem w łazience
  • mycie głowy
  • suszenie włosów
  • 5 Zobacz
fot. Shutterstock

Chcesz, aby twoje włosy były, piękne, zdrowie i lśniące? Oto 5 prostych trików pielęgnacyjnych, które ci w tym pomogą.

Piękne, długie i zadbane włosy są przez wielu uważane za atrybut kobiecości. Niestety nie każda z nas może pochwalić się naturalnie mocnymi włosami. Są jednak skuteczne sposoby na to, by poprawić ich wygląd i sprawić, by przykuwały wzrok wszystkich. Sekret tkwi w odpowiedniej pielęgnacji.

Zdrowe i piękne włosy

Stan naszych włosów zależy od wielu czynników. Jednym z nich są oczywiście geny. Część kobiet ma po prostu naturalnie piękne i zdrowe włosy. Jeśli jednak ty do nich nie należysz, nie martw się. Biologia to nie wszystko.

Wiele zależy także od naszej diety, która powinna dostarczać włosom podstawowych składników odżywczych, takich jak cynk, krzem czy biotyna. Znajdziesz je zarówno w pożywieniu, jak i specjalnych suplementach pomagających utrzymać skórę, włosy i paznokcie w dobrej kondycji.

Nie bez znaczenie jest też codzienna pielęgnacja. Może ona zarówno zdziałać cuda, jak i doprowadzić nasze włosy do fatalnego stanu. Dlatego dobrze wiedzieć, co należy, a czego nie należy robić, dbając o kosmyki. Obejrzyj naszą galerię i sprawdź, jak pielęgnować włosy, by cieszyć się ich olśniewającym wyglądem.