Zamknij

Chcesz wyrównać opaleniznę? Wypróbuj najlepsze domowe triki

22.06.2021 11:09
opalona dziewczyna
fot. Shutterstock

Skóra muśnięta słońcem wygląda pięknie pod warunkiem, że jest równomiernie opalona. Jeżeli zauważyłaś, że niektóre miejsca na twoim ciele są jaśniejsze od całej reszty, skorzystaj z kilku sprawdzonych metod. Dzięki nim szybko pozbędziesz się mankamentów.

Każda z nas podczas zażywania kąpieli słonecznych stara się uniknąć nierównej opalenizny. Niestety czasami zdarza się, że mimo to na skórze pojawiają się nieestetyczne jasne smugi. W takich sytuacjach warto zastosować skuteczne domowe triki. Wypróbuj najlepsze metody i przekonaj się sama.

Sposoby na wyrównanie opalenizny

Chcesz uratować nierówną opaleniznę? Wystarczy, że skorzystasz z poniższych porad. Na efekty nie będziesz musiała długo czekać.

1. Stosuj peelingi gruboziarniste

Aby pozbyć się smug ze skóry, warto tuż po opalaniu zastosować domowy peeling gruboziarnisty, np. cukrowy. Produkt ten usunie ciemniejszy naskórek, dzięki czemu twoja opalenizna będzie wyrównana.

2. Krem na przebarwienia

W celu wyrównania opalenizny na twarzy można skorzystać z kremu na przebarwienia. Regularnie nakładaj produkt na miejsca, w których pojawiły się ciemniejsze plamy. Kosmetyk szybko rozjaśni twoją cerę.

3. Samoopalacz

Jasne plamy możesz też przyciemnić za pomocą samoopalacza. Precyzyjnie zaaplikuj preparat na wybrane miejsce na skórze i odczekaj kilka godzin. Rezultat cię zachwyci. Smugi całkowicie znikną.

Zobacz także: Ten sposób na pielęgnację włosów stosowały nasze babcie. Doda twojej fryzurze blasku

Jak wyrównać opaleniznę za pomocą makijażu?

Jeśli chcesz pozbyć się nieestetycznych plam na opalonej skórze, możesz też skorzystać z popularnego makijażowego triku z użyciem popularnych kosmetyków. Nałóż na jasne smugi ciemniejszy podkład lub bronzer i gotowe. W ten sposób natychmiast zatuszujesz mankamenty.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.