Zamknij

3 proste kroki, by szybko schudnąć. Stosowały je nasze babcie

28.11.2022 19:00

Kilkadziesiąt lat temu kobiety, gdy chciały schudnąć, stosowały zawsze te same triki. Wystarczy zrobić te 3 rzeczy, by odzyskać szczupłą sylwetkę. To sprawdzona i zdrowa metoda, która zadziała na każdego.

Kobieta
fot. Shutterstock

Nie brakuje dziwacznych pomysłów na odchudzanie, których efektów nie potrafimy przewidzieć. Modne diety mogą się jednak okazać o wiele mniej skuteczne niż babcine sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów. Metoda 3 kroków jest niezwykle łatwa w zastosowaniu, a potrafi zdziałać cuda.

Zobacz także: Nowa moda na odchudzanie. Tiktokerki jedzą tę roślinę na potęgę

3 proste kroki, by szybko schudnąć. Stosowały je nasze babcie

Jest wiele sposobów na zrzucenie wagi. Często jednak nie wiemy, czy przyniosą upragniony efekt. Serwis polki.pl dotarł do babcinej metody, która gwarantuje osiągnięcie szczupłej sylwetki. Kilkadziesiąt lat temu stosowało ją wiele kobiet.

Wymaga od nas wprowadzenia 3 prostych kroków, które może zastosować każdy - zmniejszenia ilości jedzenia i spożywaniu surowych warzyw, piciu odchudzającego koktajlu, a także unikaniu przekąsek.

Babciny sposób na odchudzanie. W ten sposób zrzucisz zbędne kilogramy

Co zrobić, by szybko schudnąć? Oto babcina metoda 3 kroków:

1. Mniejsze porcje

Nasze babcie doskonale wiedziały, że wystarczy odrobinę zmniejszyć ilość spożywanego jedzenia, by mieć szczuplejszą sylwetkę. Za każdym razem, gdy zaczynały się odchudzać, sięgały więc po mniejsze talerze. Jadły to samo, co zawsze, ale ograniczały się do 3/4 zwykłej porcji. Wprowadzały przy tym pewną ważną zasadę - połowa talerza musi być zapełniona surowymi warzywami. Dzięki temu zawsze były najedzone, choć ograniczały kalorie w swojej diecie.

2. Mikstura na mniejszy apetyt

Jak zabić głód? Kobiety miały na to kiedyś pewien sposób. Piły ocet jabłkowy, który pomagał im ograniczyć łaknienie. Mieszały go z wodą i cynamonem. Ten odchudzający koktajl pozwalał im zapomnieć o zachciankach. Wypijały go codziennie rano.

3. Żadnych przekąsek!
Jednym z największych wrogów odchudzania jest podjadanie. Niezależnie od tego, na co mamy ochotę, powinniśmy z tego zrezygnować. Podstawą diety przynoszącej efekty jest bowiem systematyczność. Musimy ustalić konkretne godziny posiłków i nie zmieniać ich. W ten sposób zapanujemy nad swoim apetytem.
Babcina metoda na odchudzanie nie wydaje się zbyt skomplikowana, ale przynosi efekty. Zamierzacie ją wypróbować?

Zobacz także: Ta para jest ze sobą dwa lata i jeszcze nigdy się nie całowała. Teraz zdradziła dlaczego

loader