Zamknij

"Brudne paznokcie" to hit 2022 roku. Zobacz, na czym polega ten trend

24.01.2022 12:15

W 2022 roku hitem będzie kontrowersyjna stylizacja paznokci. Nie ma nic wspólnego z brakiem czystości, ale i tak niektórzy nazywają ją "brudnymi paznokciami".

Modne paznokcie 2022: brudne paznokcie to hit roku w manicure
fot. Shutterstock

W tegorocznych trendach zauważamy inspiracje poprzednimi sezonami w bardziej nowoczesnym wydaniu. Właśnie dlatego hitem ponownie będzie colour french manicure, ale w zupełnie nowej wersji. Nie stawiamy już bowiem na klasyczne paznokcie tego typu, ani pastelowe czy neonowe barwy. Tym razem decydujemy się na ciemne czubki płytek, co niektórym kojarzy się dość jednoznacznie. Właśnie stąd nazwa takiej stylizacji - "brudne paznokcie". Zobaczcie, skąd się wzięła i na czym polega ten manicure.

Zobacz także: Outline french manicure to nowy hit w stylizacji paznokci. Sprawdź, jak go wykonać

Modne paznokcie 2022: "brudne paznokcie" to hit roku w manicure

"Brudne paznokcie" to bardzo oryginalny manicure. Bywa jednak dość kontrowersyjny.

Niedawno Lily Collins udostępniła na Instastory zdjęcie swojego manicure z brązowymi końcówkami. Jej mąż stwierdził wówczas, że wygląda, jakby miała brud za paznokciami.

Podobny efekt uzyskamy, malując końcówki płytek np. na kolor czary, butelkową zieleń, a nawet bordo. Również niebieskie paznokcie tego typu mogą wyglądać tak samo. 

Jeżeli jednak nie boicie się takich komentarzy, koniecznie zdecydujcie się na tę oryginalną stylizację paznokci. Jest to bowiem hit 2022 roku. 

Zobacz także: Maniciurzystka pokazała zniszczone paznokcie swojej klientki. Nic brzydszego dziś nie zobaczycie

"Brudne paznokcie" Lily Collins
fot.

Instagram/lilyjcollins

Modne paznokcie 2022

Tak wyrazisty french manicure jest hitem tego roku. Nie musicie jednak decydować się na tę kontrowersyjną stylizację, żeby mieć modne paznokcie.

Hitem są również smoky nails, czyli płytki zdobione efektem dymu. Warto również zdecydować się na manicure z modnym printem - animal nails

Zobacz także: Białe paznokcie podbijają TikToka. Kobiety malują je na ten kolor z jednego powodu

loader
Modne paznokcie na 2022 rok: TOP 10 inspiracji prosto z Instagrama
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock