Zamknij

Menadżer odesłał kobietę z pracy do domu. Wszystko przez jej... paznokcie

29.11.2022 09:34

Tiktokerka zamieściła w sieci nagranie, na którym skarży się, że została odesłana do domu z pracy przez swój wygląd. Menadżer zobaczył jej paznokcie i uznał, że nie może tak pracować. Zobaczcie, co było powodem całej tej sytuacji.

Amazon
fot. JUSTIN SULLIVAN/Getty AFP/East News/TikTok (zdj. poglądowe)

Jakiś czas temu pisaliśmy o kobiecie, którą szef odesłał do domu z powodu jej nieodpowiedniego stroju do pracy. Tiktokerka opowiedziała swoją historię w sieci i przy okazji pokazała, jaką bluzkę wybrała tego dnia do biura. Wielu internautów przyznało wówczas jej pracodawcy rację - uznali, że jej ubranie było dość wyzywające.

Teraz sieć podbija kolejne nagranie przygotowane przez osobę odesłaną do domu ze względu na wygląd. Użytkowniczka TikToka o nicku @dickynailedyou_ opowiedziała o tym, co przytrafiło jej się w Amazonie, w którym pracuje. Menadżer wysłał ją do domu po tym, jak zobaczył jej... paznokcie.

Menadżer odesłał ją do domu przez paznokcie

Pracownica Amazona została odesłana do domu przez swój wygląd. Kobieta podzieliła się swoją historią na TikToku, gdzie wyznała, że menadżer potraktował ją w taki sposób, choć nie złamała żadnej z zasad.

Kierownik kazał jej opuścić miejsce pracy po tym, jak zobaczył jej paznokcie. Warto dodać, że tiktokerka działająca w sieci pod nickiem @dickynailedyou_ uwielbia wyrazisty manicure i ma bardzo długie paznokcie. Mimo tego utrzymuje, że nie naruszyła regulaminu firmy.

Menadżer Amazona podszedł do mnie i powiedział, że muszę zdjąć paznokcie lub muszę iść do domu. Poszłam z tym do HR - powiedziała.

Na nagraniu widać jej bardzo długie jasnoniebieskie i białe paznokcie pomalowane metodą ombre.

Kierownik powiedział, że naruszam zasady bezpieczeństwa... A pani z HR dodała, że to naruszenie regulaminu - dodała internautka.

Zobacz także: Założyła kontrowersyjną sukienkę na ślub przyjaciół. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki: "Jak na plażę"

Jak podaje serwis The Sun, zasady firmy Amazon dotyczące ubioru uwzględniają noszenie rękawic w celach ochrony dłoni przed urazami, ale wygląda na to, że nie ma tu zapisu dotyczącego długości paznokci. 

Pod wideo pojawiło się wiele komentarzy obserwatorów. Okazuje się, że część z nich doskonale rozumie decyzję przełożonego.

Rozumiem, że prawdopodobnie jesteś przyzwyczajona do takich paznokci i możesz w nich dobrze pracować, ale oni martwią się, że stanie ci się krzywda.
 
Cóż, myślę, że to naruszenie bezpieczeństwa.
 
Jeden gwóźdź w paczce i mogą zostać pozwani. To kwestia odpowiedzialności - piszą.

Niektórzy internauci nie rozumieli stanowiska kierownika, o czym również napisali pod postem tiktokerki.

Jeśli możesz pracować z takimi paznokciami, dla mnie ok.
 
Nie obowiązują tu żadne tego typu zasady - dodają inni.

A wy co sądzicie o tej sytuacji?

Źródło: The Sun

loader