Zamknij

Jak skutecznie zdjąć lakier hybrydowy? Podpowiadamy

02.12.2021 13:33
zdejmowanie lakieru hybrydowego
fot. Shutterstock

Sprawdźcie, jak szybko pozbyć się lakieru hybrydowego z paznokci. Będziecie zaskoczone naszym prostym sposobem.

Manicure hybrydowy prezentuje się na paznokciach bardzo dobrze, a jego perfekcyjnym wyglądem można cieszyć się przez długie tygodnie. Wiele osób jednak rezygnuje z tego typu stylizacji paznokci, gdyż później mają problem z usunięciem takiego lakieru. Istnieje jednak prosty trik na zdjęcie hybrydy, dzięki któremu już nigdy nie sprawi nam to problemu.

Zobacz także: Codziennie smaruj paznokcie majonezem. Rezultaty będą widoczne już po 2 tygodniach

Jak skutecznie zdjąć lakier hybrydowy? Sprawdzony trik

Jednym z najprostszych sposobów jest namoczenie paznokci w acetonie. Do dokładnego zdjęcia hybrydy będzie nam potrzebny pilnik, waciki, drewniane patyczki oraz folia aluminiowa. Jeśli już zgromadziłyśmy wszystkie te gadżety w jednym miejscu, możemy przejść do ściągania lakieru hybrydowego.

Na początku należy dokładnie spiłować wierzchnią warstwę lakieru. Potem powinnyśmy nasączyć waciki zmywaczem i nałożyć na paznokcie, po czym owinąć je folią aluminiową. Lakier zacznie odchodzić od płytki po około 15 minutach, dlatego dopiero po tym czasie ściągamy folię i waciki. Resztki lakieru można usunąć polerką lub podważyć drewnianym patyczkiem.

Jak pielęgnować paznokcie po hybrydzie? Podpowiadamy

Na oczyszczone po hybrydzie paznokcie należy nałożyć oliwkę, która doskonale odżywi płytkę. Warto wsmarować ją w skórki, dzięki temu regeneracja będzie jeszcze bardziej skuteczna. Taki kosmetyczny zabieg należy powtarzać kilka dni po zdjęciu hybrydy.

Zobacz także: Po czym poznać, że czas wyrzucić lakier do paznokci? Ten już nie nadaje się do użytku

Piękne, zadbane, jasne paznokcie na damskich dłoniach
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock