Zamknij

Przechowujesz lakier do paznokci w ten sposób? Lepiej tego nie rób

17.11.2022 13:18

Jak prawidłowo przechowywać lakier do paznokci? Ten błąd może cię sporo kosztować.

Malowanie paznokci
fot. Shutterstock

Na sklepowych półkach znajdziemy szeroki wybór lakierów do paznokci. Te produkty, podobnie jak inne kosmetyki, muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach. Dzięki temu zachowają właściwą konsystencję i jednocześnie będą łatwiejsze w nakładaniu. Jak zatem prawidłowo przechowywać lakier? Zwróć uwagę na tę kwestię.

Jak przechowywać lakier do paznokci? Nie kładź go w tym miejscu

Jeżeli zależy ci na tym, aby lakier do paznokci nie utracił szybko swoich właściwości, zwróć uwagę na to, gdzie go przechowujesz. Okazuje się, że nie wszystkie miejsca w domu nadają się do tego równie dobrze. Wiele osób popełnia błąd, umieszczając lakiery w łazience. Jest to pomieszczenie, w którym panuje duża wilgoć, co może negatywnie wpłynąć na jakość tych produktów.

Takie kosmetyki lepiej umieścić w suchym miejscu z dala od promieni słonecznych i domowych źródeł ciepła. Należy przy tym pamiętać, aby po każdym użyciu szczelnie zamknąć buteleczkę - w przeciwnym razie lakier szybko wyschnie i stanie się mniej trwały.

Zobacz także: Manicure kauczukowy to świetna alternatywa dla hybrydy. Zobacz, na czym polega

Jak uratować zeschnięty lakier do paznokci?

Chcesz wykonać idealny manicure, a zauważyłeś, że twój ulubiony lakier do paznokci stał się gęsty i suchy? W takim przypadku warto sięgnąć po różne domowe sposoby na jego rozcieńczenie. Niektórzy wlewają do butelki odrobinę zmywacza. Nie jest to najlepszym pomysłem, gdyż może negatywnie wpłynąć na właściwości lakieru, przez co nie będzie on nadawał się do dalszego malowania paznokci.

Możesz też wykorzystać inne triki. Najpierw spróbuj nim energicznie potrząsnąć. Jeżeli to nie przyniesie rezultatu, warto włożyć na chwilę buteleczkę z kosmetykiem do kubka z gorącą wodą. Pod wpływem ciepła lakier znów nabierze płynnej konsystencji, dzięki czemu łatwiej nałożymy go na paznokcie.

Zobacz także: Boyfriend nails podbijają Instagram. To manicure idealny dla zakochanych

loader