Zamknij

Jaki zmywacz do paznokci wybrać? Zobacz, na co zwrócić uwagę

01.07.2019
Aktualizacja: 20.11.2019 14:14
Pielęgnacja dłoni
fot. Shutterstock

Zmywacz do paznokci jest niezbędny do pielęgnacji paznokci, które poddawane są częstym zabiegom manicure. Niestety regularne stosowanie nieodpowiedniego zmywacza do paznokci może doprowadzić do zniszczenia płytki paznokcia. Jak działa zmywacz do paznokci i jaki wybrać? Koniecznie przeczytajcie.

Zmywacz do paznokci jest niezbędny do oczyszczenia paznokci z lakieru. Tylko dzięki niemu oczyścimy płytkę paznokcia, ale musimy pamiętać o tym, aby wybrać dobry zmywacz do paznokci. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że nasze paznokcie składają się w 1/5 z wody. A wiele czynności, jakie wykonujemy w ciągu doby, sprawiają, że je odwadniamy. Również zmywanie paznokci zmywaczem może je dodatkowo wysuszać. Dlatego tak ważne jest ich nawodnienie i ograniczenie potencjalnych czynników, które by je wysuszały.

Zmywacz do paznokci - jak działa

Zmywacz do paznokci pomaga oczyścić paznokcie z lakieru. Zmywacze do paznokci najczęściej zawierają aceton. Jednak to właśnie ten składnik sprawia, że paznokcie narażone są na wysuszenie i zniszczenie. Dlatego kupując zmywacz do paznokci w sklepie, warto wybrać ten bezacetonowy.

Ponadto specyfik ten powinien być dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Osoby, które noszą sztuczne paznokcie, powinny używać zmywacza do paznokciu z dodatkiem rumianku i keratyny. W przypadku cienkich paznokci sprawdzą się preparaty z witaminą E, B5 i z wapniem. Wysuszone paznokcie zregenerują się, jeżeli dostarczymy im specyfików z dodatkiem aloesu.

Jak stosować zmywacz do paznokci

Odpowiednia pielęgnacja paznokci to podstawa dbania o paznokcie. W ten sposób zapobiegamy ich zniszczeniu, utwardzamy je i sprawiamy, że rosną długie i zdrowe. Nie zmienia to faktu, że większość z nas chętnie maluje paznokcie, a to z kolei je nadwyręża. Tak samo jak ich zmywanie. Dlatego stosowanie odpowiedniego zmywacza do paznokci i w odpowiedni sposób jest niezbędne.

Zmywacz do paznokci stosujemy głównie z wacikiem. Nalewamy odrobinę zmywacza do paznokci na wacik, a następnie przykładamy go do paznokcia. Pamiętaj, aby nie trzeć płytki paznokcia, a jedynie odczekać aż kosmetyk rozpuści lakier. Jednak to niejedyna opcja stosowania zmywacza.

Zobacz także: Jak odbudować płytkę paznokcia? Poznaj skuteczne sposoby

W drogeriach dostępne są też specjalne gąbeczki, które są nasączone zmywaczem do paznokci. Wkładamy paznokieć do takiej gąbeczki i czekamy aż lakier się rozpuści. W przypadku hybrydy paznokcie wkładamy do miseczki ze zmywaczem. Tylko takie zmywanie paznokci pozwoli nam usunąć manicure hybrydowy.

Jednym z najpopularniejszych zmywaczy jest zmywacz do paznokci Isana. Jest niedrogi, skuteczny i łatwo dostępny.

Pamiętaj, aby wybrać skuteczny kosmetyk z jakościowymi składnikami. Najlepiej, aby twój zmywacz do paznokci miał nie tylko witaminy, ale też zawierał np. natłuszczające płytkę olejki.

Zagłosuj

Jaką metodą malujesz paznokcie?

Liczba głosów:

Masz ochotę zaszaleć z manicure? Mamy coś specjalnie dla ciebie! Zobacz, jakie wzorki na paznokcie są najmodniejsze w tym sezonie. I koniecznie je wypróbuj!