Zamknij

Czym objawia się uczulenie na hybrydę i jak temu zaradzić?

08.01.2021 15:50
manicure
fot. Shutterstock

Manicure hybrydowy to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Zapewnia wysoką trwałość i jest stosunkowo niedroga. Jednak osoby, które mają uczulenie na hybrydę, nie powinny jej stosować. Podpowiadamy, czym ono się objawia i jak temu zaradzić.

Manicure hybrydowy nie tylko świetnie się prezentuje, ale też długo trzyma się na płytce. Niestety w niektórych przypadkach może nastąpić uczulenie na hybrydę. Zdradzamy, w jakich sytuacjach należy natychmiast zdjąć ją z paznokci.

Uczulenie na hybrydę - czym się objawia?

Hybrydowe paznokcie są hitem ostatnich lat. Wiele z nas regularnie zdobi swoje płytki za pomocą tej metody. Cieszy się ona największą popularnością w gabinetach manicure, ale też coraz więcej kobiet inwestuje we własne zestawy do hybrydy. Choć mówi się, że jest ona w pełni bezpieczna, to jednak czasami może wywołać niepożądane skutki. Uczulenie na hybrydę może objawiać się na kilka sposobów. Najczęściej do reakcji alergicznej dochodzi po kilku godzinach od nałożenia lakieru.

Kiedy mamy uczulenie na hybrydę, w okolicach paznokci pojawiają się zaczerwienienia,  skóra zaczyna się łuszczyć, wyskakują pęcherzyki i odczuwamy nieprzyjemne swędzenie. Czasami pojawia się też opuchlizna. Kiedy zauważysz choć jeden z tych objawów, natychmiast usuń lakier hybrydowy z płytek za pomocą pilnika lub frezarki. W inny wypadku możesz doprowadzić do pojawienia się ran na palcach.

Chcesz wypróbować oryginalny manicure? Postaw na wzorki!