Zamknij

Stemple do paznokci robią furorę wśród miłośniczek manicure! Zobacz, jak ich używać

06.02.2020 08:46
Stemple do paznokci
fot. Shutterstock

Stemple do paznokci zyskują coraz większą popularność. Dzięki nim możemy urozmaicić nasz codzienny manicure. Jak działają stemple do paznokci i jak ich używać? Sami zobaczcie.

Stemple do paznokci to przyrząd, który pozwoli nam stworzyć w szybkim czasie piękny manicure. I choć używanie stempli do paznokci może na początku stwarzać trochę problemów, z czasem - po nabraniu wprawy - wszystkie wzory robione za ich pomocą wyjdą nam idealnie.

Stemple do paznokci - jak używać

Jak używać stempli do paznokci? Przede wszystkim trzeba pamiętać o kilku prostych zasadach. Ważne jest, aby lakier, który stanowi tło dla naszego stempla, był kontrastowy w stosunku do lakieru, którym będzie malowany wzorek/stempel do paznokci.

Jak używać stempli do paznokci? Oto instrukcja krok po kroku, jak wykonać taki manicure.

1. Najpierw przygotowujemy płytkę paznokcia do malowania. Później nakładamy na nią bazę, a dopiero następnie malujemy paznokcie wybranym lakierem. Po nałożeniu warstwy pierwszej odczekujemy aż wyschnie, a następnie nakładamy drugą warstwę. Czekamy aż całość wyschnie.

2. Wybierz blaszkę z wzorem, który cię interesuje. Wypełnij ją dokładnie lakierem i koniecznie dokładnie zetrzyj jego nadmiar.

3. Teraz przyciśnij wzorek z blaszki do stempelka, a następnie stempelek przyłóż do płytki paznokcia. Odbij wzór na paznokciu dokładnie na paznokciu - "bujaj" stempelkiem od krawędzi do krawędzi. Powtórz ten manewr na pozostałych paznokciach.

4. Po zakończonym aplikowaniu wzorków nałóż na paznokcie warstwę lakieru nabłyszczającego bądź utwardzającego manicure. W ten sposób będziesz mieć pewność, że manicure się utrzyma na paznokciach.

Stemple do paznokci na hybrydzie

Stemple do paznokci to bardzo prosty sposób na urozmaicenie manicure. Można je zrobić zarówno w tradycyjny sposób, jak i na hybrydzie. Manicure hybrydowy wykonujemy tak jak zazwyczaj - z użyciem bazy, lakieru, top coata i lampy UV. Musimy tylko pamiętać, że stemple do paznokci hybrydowych wykonujemy normalnym lakierem. Po zaaplikowaniu stempli nakładamy na całość top coat i utwardzamy go pod lampą do hybryd.

Taki manicure sprawi, że będziemy mogli cieszyć się ładnie wyglądającymi paznokciami przez długi czas. To, o czym musimy pamiętać, to fakt, że stemple do paznokci powinniśmy robić szybko, aby w tym czasie lakier nie wysechł.

Masz ochotę zaszaleć z manicure? Koniecznie wypróbuj wzorki na paznokcie! Które z nich są najmodniejsze? Zobaczcie!