Zamknij

Srebrne paznokcie krok po kroku. Sprawdź, jak uzyskać efekt „wow!”

07.09.2020 10:00
Srebrne paznokcie krok po kroku. Sprawdź, jak uzyskać efekt „wow!”
fot. Shutterstock

Srebrne paznokcie doskonale będą współgrać zarówno z kreacją przygotowaną na duże wyjście, jak i z codzienną stylizacją. Jak wykonać taki manicure krok po kroku, by uzyskać efekt „wow!”? Nadać mu lustrzany blask! Sprawdź, jak!

Srebrne paznokcie krok po kroku i efekt „wow!”

Srebrne paznokcie możemy uzyskać na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim, malujemy je zwykłym lakierem. Czy efekt będzie zadowalający? Prawdopodobnie tak. Czy będzie olśniewający? Raczej nie. Chcąc uzyskać srebrne paznokcie, możemy również pokusić się o pomalowanie ich i wykończenie całego manicure dostępnymi w sklepach srebrnymi ozdobami. I tu również efekt będzie na pewno świetny. Jednak jeśli chcemy zachwycić swoimi srebrnymi paznokciami, to nie ma lepszego sposobu niż wykonanie srebrnego, lustrzanego wykończenia. Dlatego też nie może tu zabraknąć instrukcji, jak wykonać go krok po kroku.

Pyłek do wykonania srebrnych paznokci

Najpiękniejszy efekt srebrnych, lustrzanych paznokci, uzyskamy dzięki specjalnemu pyłkowi, który wcieramy w wyschnięty uprzednio lakier hybrydowy. Sam pyłek dostępny jest w jednej wersji kolorystycznej, a odpowiedni odcień uzyskuje się dzięki warstwie lakieru. Na przykład pyłek wtarty w czarną hybrydę zmieni się w lustrzane srebro, a w beżową w złoto. Srebrny manicure wykonany z efektem lustra fantastycznie prezentuje się wykonany na wszystkich paznokciach na całej płytce, jednak równie efektownie wygląda pyłek nałożony gradientowo (na same końcówki paznokci).

Paznokcie tie-diy są największym hitem lata 2020! Zainspiruj się 

Gdzie kupić pyłek do efektu lustra na paznokciach?

Srebrne paznokcie wykonane z użyciem pyłku prezentują się zjawiskowo, a efekt ten możemy uzyskać przy minimalnym nakładzie finansowym. Dwukilogramowe opakowanie pyłku do paznokci kosztuje około 25 złotych. Jeśli nie chcemy inwestować w tak dużą ilość, wystarczy sięgnąć po mały słoiczek 2,5 ml z brokatowym proszkiem, który kupimy w sklepach specjalistycznych, a także w dobrych drogeriach. Za taki słoiczek zapłacimy jedynie 2-3 złote.

Srebrne paznokcie krok po kroku. Krok pierwszy: przygotowanie akcesoriów i preparatów

Przed przystąpieniem do wykonania srebrnych paznokci trzeba przygotować wszystkie niezbędne akcesoria i preparaty. Wśród nich powinny się znaleźć przede wszystkim:

  • Bloczek polerski,
  • Pilniczek do paznokci,
  • Wycinacz do skórek,
  • Płyn do odtłuszczania płytki paznokcia,
  • Baza pod lakier hybrydowy,
  • Lakier hybrydowy.

Teraz możemy przystąpić do wykonania srebrnych paznokci.

Srebrne paznokcie krok po kroku. Krok drugi: przygotowanie paznokci

Chcąc uzyskać doskonały efekt srebrnych paznokci, należy je uprzednio do tego przygotować. Najpierw opiłowujemy je do odpowiedniego kształtu. Tu warto zaznaczyć, że srebrne paznokcie bardzo efektownie wyglądają przy opiłowanych prosto płytkach (krótkich lub długich. W tym drugim przypadku ich kształt nazywany jest dość niefortunnie, choć obrazowo, trumienkami). Następnie odtłuszczamy płytkę i na koniec usuwamy skórki.

Srebrne paznokcie krok po kroku. Krok trzeci: wykonanie hybrydy

Najpierw matujemy płytki paznokcia bloczkiem polerskim, a następnie przecieramy je płynem do odtłuszczania. Wykonujemy manicure hybrydowy jak zwykle, z użyciem czarnego lakieru. Uwaga! Nie przecieramy jego lepkiej warstwy.

Srebrne paznokcie krok po kroku. Krok czwarty: aplikacja brokatowego pyłku

Wcieramy delikatnie brokatowy pyłek w płytkę, dotykając pacynką gąbkowego aplikatora. Następnie zmiatamy nadmiar proszku z palców i paznokci przy pomocy puchatego pędzelka. W kolejnym kroku nakładamy dwie warstwy top coatu, dokładnie zabezpieczając końcówki paznokci. Na koniec utrwalamy srebrny manicure w lampie UV i nakładamy na skórę palców i dłoni odżywczy olejek.

Do jakich stylizacji pasują srebrne paznokcie z efektem lustra?

Modę na lustrzane, srebrne paznokcie zapoczątkowała Beyoncéi oczywiście taki manicure idealnie pasuje do scenicznych, odważnych kreacji. Równie pięknie jednak prezentuje się w bardziej codziennych stylizacjach, na przykład do dżinsów lub skórzanych spodni i skórzanej ramoneski. Świetnie też komponuje się w połączeniu z ciepłym, kolorowym, wełnianym swetrem. Srebrne paznokcie mogą z powodzeniem uzupełnić stylizację na każdą uroczystą okazję, bal czy randkę. Dodają pewności siebie i pasują do każdego koloru. Srebrne paznokcie z lustrzanym efektem to gratka dla tych osób, które chcą się wyróżnić swoim wyglądem i które chcą podkreślić swój odważny image.