Zamknij

Dzięki tym 3 sposobom lakier na paznokciach będzie trzymał się dłużej. Efekt cię zachwyci

29.12.2020 11:20
manicure
fot. Shutterstock

Twój lakier na paznokciach odpryskuje już po jednym dniu od momentu aplikacji? Ten problem dotyczy wielu z nas. Podpowiadamy, jak przedłużyć jego trwałość domowymi sposobami.

Zastanawiasz się nad tym, jak zapewnić swojemu manicure wyjątkową trwałość? Dobrej jakości lakier nie wystarczy, żeby cieszyć się długo pięknie pomalowanymi paznokciami. Należy też zastosować kilka prostych wskazówek. Sprawdź szczegóły.

Jak przedłużyć trwałość manicure?

Odpryskujący lakier do paznokci to zmora wielu kobiet, które stylizują płytki za pomocą tradycyjnej emalii. Aby przedłużyć jej trwałość, powinnaś pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Poniżej zdradzamy kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym będziesz cieszyć się stylowym manicure wyjątkowo długo.

1. Myj naczynia w gumowych rękawiczkach

Mycie naczyń to jedna z czynności, przez które pomalowane płytki są najbardziej narażone na uszkodzenie. Przyczyną tego problemu jest przede wszystkim bezpośredni kontakt paznokci z gorącą wodą. Przez to przyczepność lakieru staje się znacznie gorsza. Z tego względu warto myć naczynia w ochronnych rękawiczkach gumowych.

Zobacz także: Oto kolory paznokci, które będą modne w 2021 roku. Wybierz swój ulubiony

2. Stosuj olejek na paznokcie

Zbyt suche i nieodżywione paznokcie są bardziej narażone na zniszczenie. To sprawia, że lakier szybciej się złuszcza. Dlatego tak ważne jest codzienne stosowanie olejków. Wystarczy wmasować produkt w płytkę i skórki, a twój manicure będzie znacznie trwalszy.

3. Usuwaj skórki

Często zdarza się, że lakier odpryskuje z powodu skórek, które nachodzą na płytki. Aby pozbyć się w przyszłości tego problemu, przed nakładaniem emalii dokładnie usuń skórki. W ten sposób kosmetyk będzie się mocno trzymać na paznokciach.

Chcesz wypróbować oryginalny manicure? Postaw na wzorki!