Zamknij

Ta rzecz w salonie manicure jest szkodliwa dla zdrowia. Lepiej zwróć na to uwagę

14.01.2021 09:21
Manicurzystka robi paznokcie w salonie swojej klientce - frezuje paznokcie frezarką
fot. Shutterstock

Wizyta w salonie manicure może być przyjemna, ale też niebezpieczna. Kosmetyczka powinna ochronić cię przed szkodliwym pyłem.

Dobry salon kosmetyczny to miejsce na wagę złota, które służy nam przez lata. Zazwyczaj jest tak, że kobiety wybierają ulubioną manicurzystkę, a następnie to właśnie z jej usług korzystają najczęściej. Tym samym warto zwrócić uwagę na to, czy salon kosmetyczny, do którego uczęszczamy, zadbał o standardy, które zapewnią nam nie tylko piękny wygląd, ale też bezpieczeństwo. Wydawać się może bowiem, że manicure nie jest zabiegiem inwazyjnym. Okazuje się jednak, że częste i długie wdychanie pyłu, który unosi się wówczas w salonie, może być szkodliwe dla naszego zdrowia.

Zobacz także: Dzięki tym 3 sposobom lakier na paznokciach będzie trzymał się dłużej. Efekt cię zachwyci

Pył w salonie manicure - jak wpływa na zdrowie?

Oczywiście pył szkodliwy jest przede wszystkim dla manicurzystek, które spędzają najwięcej czasu w salonie kosmetycznym. Klientki jednak też są na niego narażone. Zwłaszcza wtedy, gdy są częstymi gośćmi w tego typu miejscach. 

Pył wydzielany jest zazwyczaj w momencie piłowania paznokci, a zwłaszcza wtedy, gdy manicurzystka używa do zabiegu frezarki. Dodatkowo w jednym salonie przebywa zazwyczaj kilka osób. Wówczas w powietrzu unosi się bardzo dużo szkodliwego proszku.

W pyle natomiast znajdować się mogą różne zarazki. Jak podaje "Glamour", są to m.in. sztuczne chemikalia, tworzywa, a także bakterie i grzyby. Te natomiast nie powinny dostać się do naszego organizmu.

Przy długotrwałym wdychaniu takiego pyłu, narażamy się na choroby układu oddechowego. Może on niekorzystnie wpływać także na nasze oczy, powodując np. zapalenie spojówek. 

Jak temu zaradzić? Istnieje kilka sposobów, które stosują już manicurzystki. Warto zwrócić uwagę na to, czy te elementy znajdują się w twoim salonie kosmetycznym. 

Zobacz także: Czarno-białe paznokcie to prawdziwy hit tego roku. Poznajcie TOP 15 inspiracji

Pył w salonie manicure - jak mu zapobiec? 

Podstawą w salonach kosmetycznych są maseczki ochronne. Nie chodzi już o pandemię koronawirusa, a o to, żeby zabezpieczyć płuca przed pyłem. Dlatego też manicurzystki jeszcze przed wybuchem epidemii nosiły taką osłonę na twarzy. Jeżeli jesteś klientką też postaw na maseczkę, dzięki czemu ochronisz swój organizm przed chorobami. 

W dobrym salonie kosmetycznym powinien też znajdować się pochłaniacz pyłu. On wchłonie szkodliwy proszek niczym gąbka i zabezpieczy pracowników oraz klientów przed skutkami ubocznymi jego wdychania. 

Zobacz także: Ten zabieg poprawi wygląd naszych dłoni i wzmocni paznokcie. Zapewnia natychmiastowy efekt

Chcesz wypróbować oryginalny manicure? Postaw na wzorki!   

Stylzycia.radiozet.pl/Glamour.pl