Zamknij

Przedłużanie paznokci - którą metodę wybrać, aby uzyskać najlepszy efekt?

27.02.2019
Aktualizacja: 20.11.2019 13:00
Manicure
fot. Shutterstock

Przedłużanie paznokci to popularny zabieg wykonywany w każdym salonie manicure. Można przeprowadzić go za pomocą kilku metod - żelową, akrylową, tytanową oraz bazą proteinową. W naszym artykule znajdziesz opis przebiegu zabiegu przedłużania paznokci.

Marzysz o długich paznokciach, ale zapuszczanie ich zajmuje ci dużo czasu? A może twoje płytki są zbyt słabe i często się łamią? Jest na to skuteczny sposób! Możesz przedłużyć je w zaledwie kilkanaście minut. Zabieg ten zapewni ci spektakularny efekt, który będzie się trzymał do 6 tygodni do miesiąca w zależności od tego, jaką metodę wybierzesz.

Najczęściej przedłużanie paznokci wykonywane jest za pomocą akrylu i żelu. Jednak coraz większą popularnością cieszą się też inne sposoby. Różnią się one doborem materiałów, trwałością i ceną. Sprawdź szczegóły.

Przedłużanie paznokci - metoda akrylowa

Przedłużanie paznokci akrylem należy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania płytek. Na początku manikiurzystka wygładza je, dokładnie oczyszcza i suszy. Następnie skraca każdy paznokieć za pomocą pilnika, matowi płytki, a na koniec nakłada na paznokieć tipsy lub szablony z akrylem.

Przedłużanie paznokci za pomocą tipsów będzie idealna dla osób, którym zależy na długich płytkach. Jednak w tym przypadku, jeśli chcemy uzyskać naturalny efekt, należy uważać, aby nie przesadzić z długością.

Przedłużanie paznokci za pomocą szablonów polecamy szczególnie paniom narzekającym na niestandardowy wymiar płytek, przez co trudno byłoby zastosować tipsy. Ta metoda zapewni ci naturalny efekt.

Aby uzyskać masę akrylową, należy wymieszać odpowiednią ilość proszku akrylowego i specjalnego liquidu. Masa ta szybko wysycha, dlatego zabieg ten może może okazać się dosyć trudny dla osób, które nie mają wystarczającej wprawy.

Metoda akrylowa jest skuteczna, zapewnia długotrwały efekt, jednak ma też kilka minusów. Przede wszystkim akryl przed zaschnięciem ma nieprzyjemny zapach. W czasie jego nakładania należy więc dobrze przewietrzyć pokój. Ponadto należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji - do tego niezbędne jest codzienne po natłuszczanie płytek. W innym wypadku akryl może nadmiernie wysuszyć paznokcie, przez co będą wyglądały nieestetycznie i zaczną się łamać. Co 3 tygodnie należy uzupełniać paznokcie.

Sprawdź też, jak wykonać manicure hybrydowy, paznokcie akrylowe, manicure japoński.

Przedłużanie paznokci - metoda żelowa

W przypadku tej metody również mamy do wyboru tipsy lub szablony. Przed ich nałożeniem należy dokładnie oczyścić płytki, wygładzić i wysuszyć. Potem należy się spiłować. Zarówno na tipsy, jak i na szablony nakłada się żel, który przytwierdza się do płytek za pomocą lampy UV.

Żel jest bezzapachowy, ma dobrą przyczepność, jest odporny na ścieranie i mało inwazyjny. Jednak podatny jest na uszkodzenia mechaniczne. Co 3 tygodnie należy płytki uzupełniać.

Przedłużanie paznokci - metoda tytanowa

Przedłużanie paznokci tytanem jest najmniej popularną metodą przedłużania paznokci. Za to jest ona zdecydowanie najmniej inwazyjna i najzdrowsza dla płytek. Poza tym daje najtrwalsze rezultaty - do 4 tygodni. Za taki zabieg zapłacisz od 170 do nawet 400 zł. Na jego wykonanie należy przeznaczyć maksymalnie 2 godziny.

Przedłużanie paznokci bazą proteinową

Tego rodzaju metoda to nic innego jak manicure hybrydowy uzupełniony o bazę proteinową. Koszt zabiegu wynosi od 100 do 200 zł. Niestety ma on jedną wadę - w przeciwieństwie do przedłużania paznokci metodą żelową i akrylową, nie można uzupełniać paznokci.

Zagłosuj

Jaką metodą malujesz paznokcie?

Liczba głosów:

Jak zadbać o paznokcie? Mamy dla was sprawdzone sposoby na piękne paznokcie i zadbane dłonie!