Zamknij

Primer - co to jest i jak się go używa?

11.04.2019
Aktualizacja: 20.11.2019 14:19
Manicure
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się co to jest primer? Jeśli nigdy go nie stosowałaś, to najwyższy czas nadrobić zaległości. Primer to kosmetyk, bez którego wiele z nas nie wyobraża sobie manicure. Zapewni on wyjątkową trwałość twojemu manicure. Podpowiadamy, jak należy stosować ten kosmetyk, by uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Primer - co to jest? To pytanie zadają sobie osoby, które dopiero poznają zasady profesjonalnej stylizacji paznokci. Kosmetyk ma za zadanie zwiększyć przyczepność lakieru na paznokciach. Warto dodać, że wyróżniamy 2 rodzaje primerów. Pierwszy zawiera w sobie kwas metakrylowy, a drugi nie zawiera kwasu przez zapewnia nieco delikatniejsze działanie. Sprawdź, czy primer kwasowy czy bezkwasowy będzie dla ciebie lepszy.

Co to jest primer i jak go stosować?

Primer powinien być używany punktowo na wcześniej oczyszczone, zmatowione i odtłuszczone paznokcie za pomocą cleanera. Dopiero, gdy primer wyparuje z płytek, można nakładać na nie kolejne produkty.

Primer zapewni ci długotrwały efekt idealnie wystylizowanych paznokci. Przywraca paznokciom ich naturalne pH. Jego zastosowanie zajmie ci kilka sekund. Podpowiadamy, jak używać go krok po kroku.

1. Zdejmij z paznokci resztki starego lakieru i oczyść płytki.

2. Odłuść paznokci za pomocą cleanera.

3. Odsącz pędzelek, by usunąć nadmiar produktu, a następnie nanieś cienką warstwę primera na każdy paznokieć. Pamiętaj, aby omijać skórki wokół płytek. Przypomnijmy, że do wyboru masz primer kwasowy lub bezkwasowy. Oba produkty kosztują niewiele i można je kupić w sklepach internetowych oraz w wybranych drogeriach.

4. Na koniec możesz nanieść bazę hybrydową, żelową lub masę akrylową.

Pamiętaj, że primer należy nakładać wyłącznie na naturalne płytki.

Zagłosuj

Jaką metodą malujesz paznokcie?

Liczba głosów:

Masz ochotę na nieco bardziej odważne paznokcie? Zamiast klasycznego francuskiego manicure wypróbuj wzorki na paznokcie. Poniżej przedstawiamy te najmodniejsze!