Zamknij

Paznokcie żelowe czy hybrydowe? Sprawdź, którą wersję wybrać!

05.04.2019
Aktualizacja: 20.11.2019 13:40
Manicure
fot. Shutterstock

Paznokcie żelowe czy hybrydowe? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które planują rozpocząć swoją przygodę ze stylizacją paznokci. Zanim zdecydujesz się na jedną z tych dwóch metod, sprawdź, na czym dokładnie one polegają, jakie efekty zapewniają, a następnie wybierz idealną opcję dla siebie.

Wybierasz się na wizytę do salonu manicure i zastanawiasz się, czy zdecydować się na paznokcie żelowe, czy hybrydowe? Oczywiście w tej kwestii zdania są podzielone, ponieważ zarówno pierwszy, jak i drugi rodzaj stylizacji paznokci ma swoje wady i zalety. Warto jednak przyjrzeć się z bliska obu metodom i wybrać tę, która w twoim przypadku się lepiej sprawdzi.

Bez względu na to, czy wybierzesz paznokcie żelowe, czy hybrydowe, twoje płytki będą wyglądać idealnie przez dłuższy czas niż w przypadku, gdybyś nałożyła na nie zwykły lakier. Jednak znacznie więcej opcji stylizacji paznokci daje nam manicure żelowy. Poznaj szczegóły.

Paznokcie żelowe a hybrydowe - różnice

Paznokcie hybrydowe poleca się tylko tym osobom, które maja mocne i zdrowe płytki. W innym wypadku hybryda może nie wyglądać estetycznie, a poza tym będzie nietrwała. Jednak dużym atutem hybrydy jest to, że prezentuje się bardziej naturalnie niż żel.

Paznokcie hybrydowe wykonuje się na naturalnych płytkach. Hybryda jest zdecydowanie mniej trwała, ale zdecydowanie prostsza w nakładaniu. Wymaga użycia lampy UV, LED lub CCFL. Zobacz także: jaka lampa do hybrydy sprawdzi się najlepiej. Sprawdź też, jakie elementy powinien zawierać zestaw do hybrydy. Warto dodać, że hybrydę można wykonać również na tipsie.

Paznokcie żelowe można zrobić praktycznie na każdej płytce niezależnie od jej kondycji czy długości. Do wyboru mamy wiele możliwości. Zaliczamy do nich żele samopoziomujące lub niesamopoziomujące, żele gęste lub rzadkie, żele utwardzane w lamie UV lub lampie LED itp. Aby utwardzić żel na paznokciach niezbędna będzie lampa UV,LED lub CCFL.

Paznokcie hybrydowe krok po kroku

Zanim przejdziemy do nakładania hybrydy, należy dokładnie spiłować paznokcie, by uzyskać odpowiedni kształt. Następnie należy odsunąć skórki, zmatowić płytki i odtłuścić je za pomocą cleanera. Potem nakładamy bazę i utwardzamy paznokcie lampą UV przez około 2 minuty. Na koniec nakładamy na paznokcie top coat, dzięki któremu hybryda będzie maksymalnie utrwalona. Efekt będzie się trzymał do 2-3 tygodni. Podczas usuwania hybrydy niezbędny będzie zmywacz do paznokci z dodatkiem acetonu. Warto też dodać, że hybryda nie sprawdzi się w przypadku bardzo krótkich płytek.

Paznokcie żelowe krok po kroku

Paznokcie żelowe wymagają odpowiedniej techniki. Na początku należy zmatowić płytki i odsunąć patyczkiem skórki. Następnie przemywamy paznokcie cleanerem i nakładamy na nie bazę. W przypadku stosowania tipsów, nie należy nakładać na nie bazy. Nanoś żel w taki sposób, aby nie zalać nim skórek. Nanoś go niewielkimi warstwami, następnie użyj lampy UV przez około 2-3 minuty, aby utwardzić żel po nałożeniu każdej z 3 warstw żelu. Żelowe paznokcie możesz zdjąć poprzez spiłowanie go.

 

Lubisz malować paznokcie? Mamy coś specjalnie dla ciebie. Poznaj najciekawsze wzorki, które zagwarantują ci oryginalny manicure!