Zamknij

Czym paznokcie tytanowe różnią się od hybrydowych? Niedługo mogą je zastąpić

29.03.2018
Aktualizacja: 01.10.2019 16:19
Kolorowe paznokcie
fot. Shutterstock

To doskonała alternatywa dla dotychczasowych sposobów malowania paznokci. Paznokcie tytanowe są bardziej trwałe, a ich "zakładanie" nie niszczy płytki. I choć ta metoda w Polsce jest stosunkowo młoda, paznokcie tytanowe mają duże szanse, aby zastąpić te hybrydowe.

Paznokcie tytanowe to stosunkowo młode rozwiązanie na rynku. Taki manicure jest czymś między manicure hybrydowym, a akrylowym. Można go wykonać w domu, utrzymuje się na paznokciach dłużej niż hybryda, bo aż do 4-5 tygodni i nie niszczy ich. Paznokcie tytanowe wyglądają naturalnie, bo zachowują swoją grubość.

Zobacz także:  Jak myć gąbkę do makijażu? Instrukcja krok po kroku

Jak zrobić paznokcie tytanowe – krok po kroku

Manicure tytanowy można łatwo wykonać w domu. Wystarczy zaopatrzyć się wcześniej w dwutlenek tytanu – proszek stosowany w produkcji wielu kosmetyków można nabyć w sieci. W dodatku występuje aż w 300 wariantach kolorystycznych, więc można do woli eksperymentować z wyglądem paznokci tytanowych. Do wykonania "zabiegu" nie potrzebujemy lampy UV. Proszek z tytanem wysycha sam. I jest dużo bezpieczniejszy niż lakier hybrydowy.

  • Odtłuszczamy paznokcie. W przypadku manicure hybrydowego trzeba je jeszcze wypolerować, tutaj krok ten nie jest potrzebny. Dzięki temu nie nadwyrężamy płytki paznokcia.
  • Nakładamy żel bazowy. Później wkładamy palce do pojemnika z kolorowym proszkiem, zawierającym m.in. dwutlenek tytanu. Czekamy aż wyschnie.
  • Kiedy pierwsza warstwa proszku wyschnie, nakładamy drugą. Nie ma ryzyka "pomalowania" skórek wokół płytki, gdyż preparat sam się z nich osypuje.
  • Pokrywamy całość lakierem nabłyszczającym
  • Utwardzamy tak pokryte paznokcie utwardzaczem, żeby mieć pewność, że manicure będzie trwały.

Paznokcie tytanowe są gotowe, a my możemy cieszyć się z efektów nawet przez miesiąc.

Czy paznokcie tytanowe są bezpieczne?

W przypadku manicure hybrydowego pojawia się ryzyko wystąpienia raka skóry. Jeżeli stosujemy lampę UV, służącą do utwardzania lakieru hybrydowego, dłużej niż kilka minut podczas jednej aplikacji, narażamy się na niebezpieczeństwo. Pod tym względem paznokcie tytanowe nie stwarzają takiego zagrożenia.

Zalety paznokci tytanowych

  • wzmacniają łamliwą i kruchą płytkę naturalną
  • preparaty wykorzystywane do manicure tytanowego zawierają witaminę A, E, wapń czy witaminy z grupy B.
  • nie są niebezpieczne dla zdrowia – dwutlenek tytanu dodawany jest do różnych kosmetyków, jest przetestowany dermatologicznie. W dodatku wielokrotne używanie kolorowych proszków jest w pełni bezpieczne – zawierają one nadtlenek benzoilu, który ma właściwości dezynfekujące
  • może być wykonywany w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Substancje używane do tego manicure nie są zbyt silne chemicznie, ale trzeba pamiętać, że w okresie ciąży i karmienia łatwiej mogą występować różne reakcje alergiczne, więc lepiej najpierw dwutlenek tytanu przetestować.
  • Do ich wykonania potrzebujemy jedynie specjalistycznego kosmetyku. W przypadku hybrydy potrzebny jest cały zestaw do hybrydy, który sporo kosztuje.

Paznokcie tytanowe są dużo "zdrowsze" niż paznokcie hybrydowe. To niejedyna ich zaleta. Tego rodzaju manicure również doskonale nadaje się pod różnego rodzaje wzorki na paznokcie. Można z nim zaszaleć niemal tak jak z każdym innym.

Skąd się wziął manicure tytanowy

W Stanach Zjednoczonych ta metoda pojawiła się już 20 lat temu. Szybko stała się popularna i stosowana zamiennie z innymi metodami malowania paznokci. W Polsce jest dość młoda - istnieje tu od 4 lat - i jeszcze nie wszystkim znana. Ma jednak szansę stać się popularniejsza niż manicure hybrydowy. Taki pomysł na paznokcie robi się coraz popularniejszy wśród Polek.

Jak usunąć manicure tytanowy

Można usunąć taki manicure za pomocą pilniczka. Niestety warstwy lakieru są tak utwardzone, że zajmuje to bardzo dużo czasu. Można użyć frezarki – jest to najskuteczniejsza i najszybsza metoda. Jeżeli mamy w domu płyn z acetonem, można spróbować rozpuścić lakier za pomocą okładu z wacików nasączonych tym płynem.

Ile kosztuje manicure tytanowy

W salonie kosmetycznym nie jest to najtańsza opcja – trzeba liczyć się z kosztem około 130 złotych. Sprawa wykonania go w domu wygląda bardziej optymistycznie – pudełko pudru 5 mg kosztuje ok. 35 złotych. Do tego trzeba doliczyć cenę bazy i utwardzacza.

Paznokcie tytanowe to przyszłość w damskim manicure. Coraz więcej kobiet decyduje się na tego typu pielęgnację dłoni, która daje niezwykłe efekty. Takie paznokcie wyglądają dużo bardziej naturalnie niż paznokcie żelowe i długo się utrzymują.

Jak zadbać o paznokcie? Podpowiadamy:

Zagłosuj

Jaką metodą malujesz paznokcie?

Liczba głosów: