Zamknij

Paznokcie sweterek - jak zrobić najmodniejszy manicure zimy?

04.11.2019
Aktualizacja: 20.11.2019 13:38

Paznokcie sweterek to najgorętszy trend każdej zimy! Jak wykonać taki manicure? Czy jest to trudne? Zebraliśmy dla was najważniejsze informacje!

Paznokcie sweterek
fot. Shutterstock

Paznokcie sweterek to trend, który wraca każdej jesieni i zimy. Tego typu manicure idealnie współgra z ciepłymi swetrami, które wyciągamy z szafy, kiedy temperatura za oknem spada. Paznokcie sweterek robią wrażenie na każdej miłośniczce mody. Wyglądają efektownie, ale jak je zrobić? Zobaczcie!

Paznokcie sweterek - rodzaje

Paznokcie sweterek cechują się nie tylko precyzją wykonania, ale też różnorodnością, która sprawia, że każdy znajdzie wśród nich wzór dla siebie. Paznokcie sweterek mogą przypominać wzorem zwykły splot swetra, ale mogą też zawierać świąteczne wzorki typu gwiazdki czy śnieżynki.

W dodatku paznokcie sweterek mogą być malowane np. co drugi paznokieć albo tylko na jednym paznokci czy dwóch u każdej dłoni. Bez względu na to, na który wariant się zdecydujemy, będą one wyglądały efektownie.

Jak zrobić paznokcie sweterek

Zrobienie paznokci sweterek wymaga od nas cierpliwości i dokładności. Czego potrzebujemy, aby zrobić tego typu manicure hybrydowy?

  • drewniany patyczek
  • blok polerski
  • waciki kosmetyczne
  • bazę pod lakier, lakier do paznokci i top coat
  • lampę do hybryd

Najpierw przygotowujemy płytkę paznokcia tak, jak byśmy chcieli na nowo wykonać sobie manicure hybrydowy. Delikatnie matowimy płytkę za pomocą bloku polerskiego, nadajemy też paznokciom kształt za pomocą pilniczka (jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej).

Następnie nakładamy na odtłuszczoną i zmatowioną płytkę bazę pod hybrydę. Utwardzamy lampą do hybryd, a następnie nakładamy na paznokcie wybrany przez nas lakier. Nakładamy dwie warstwy, a następnie utwardzamy.

Jeżeli chcemy zrobić paznokcie sweterek na 2-3 paznokciach, resztę od razu możemy pokryć top coatem i następnie utwardzić wykonany wcześniej manicure.

Przystępujemy do wykonywania paznokci sweterek. Kroplę lakieru do paznokci wylewamy np. na kartkę papieru albo kawałek tektury. Następnie nakładamy odrobinę na drewniany patyczek - rysujemy na płytce dwie kreski, a pomiędzy nimi sweterkowy szlaczek. Utwardzamy całość pod lampą, a następnie jeszcze raz podkreślamy wzorek, aby na pewno wyraźnie odznaczał się od lakieru podstawowego.

Całość manicure pokrywamy top coatem i utwardzamy.

Paznokcie sweterek nie są trudne do wykonania, ale na pewno taki manicure potrzebuje wprawy. Z każdym kolejnym razem całość wyjdzie nam lepiej i będziemy mogli cieszyć się efektownym zimowym manicure!

loader

Pielęgnacja cery nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Oto 10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery!