Zamknij

Efektowna metoda malowania paznokci. Wypróbuj paznokcie ombre

Paulina Ermel
29.03.2018
Aktualizacja: 20.11.2019 13:37

Jest prosty i idealny dla każdego, komu znudził się jeden kolor. Paznokcie ombre robią wrażenie.

Paznokcie ombre
fot. Shutterstock

Były już ubrania ombre, fryzury ombre, a teraz przyszedł czas i na paznokcie. Paznokcie ombre dominują wśród trendów malowania paznokci. Metoda ta nie należy do trudnych i wykonuje się ją w domu. A zachwyca efektem.

Zobacz także: Olejek rycynowy na paznokcie - jak działa i kiedy go używać?

Jak zrobić paznokcie ombre

Ombre to nic innego jak cieniowanie. Można je robić poziomo i pionowo, za pomocą samego lakieru albo z użyciem kolorowych pudrów akrylowych, można dodać do nich wzorki albo wypróbować tzw. ombre french.

Aby wykonać stylizację ombre, należy nałożyć kolejne warstwy lakieru za pomocą zwykłej gąbki kuchennej. Nie potrzebujemy do tego specjalnych lakierów do paznokci – wystarczą te normalne. Ombre można wykonać w różnych odcieniach jednego koloru albo w zupełnie różnych kolorach.

Paznokcie ombre krok po kroku

  • Najpierw tniemy kuchenną gąbkę na kawałki. Możemy wykorzystać też trójkątną gąbeczkę do makijażu.
  • Piłujemy paznokcie na pożądany kształt, odtłuszczamy je i matowimy.
  • Nakładamy bazę – przezroczysty lakier lub w jakimś cielistym, naturalnym kolorze – zabezpieczy on płytkę przed odbarwieniem.
  • Nakładamy dwie warstwy najjaśniejszego z przygotowanych przez nas wcześniej lakierów
  • Na jeden z kawałków gąbki nakładamy lakier i następnie przyciskamy go mniej więcej do połowy każdego paznokcia
  • Na kolejny kawałek gąbki nakładamy ciemniejszy lakier i znów przyciskamy ją do paznokcia, ale na mniejszej powierzchni niż przy poprzedniej warstwie (zaczynamy od dołu paznokcia)
  • Tę czynność powtarzamy w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć i ile kolorów czy odcieni nałożyć
  • Na końcówkę paznokci nakładamy najciemniejszy z lakierów
  • Całość malujemy utwardzaczem.

Paznokcie ombre – inna metoda

Zamiast ciąć gąbkę na kawałki, możemy użyć od razu całej. Malujemy na niej trzy różne pasma o dowolnej, różnej grubości – jedno na drugim. Muszą być one namalowane od najciemniejszego (na dole), do najjaśniejszego (na górze). Pasma muszą na siebie nachodzić, aby między warstwami na powstały luki. Następnie tak przygotowaną gąbkę przykładamy do każdego z paznokci. Aby utrwali efekt możemy ją przyłożyć nawet kilka razy.

Paznokcie ombre robią wrażenie i odpowiednio zabezpieczone cieszą oczy przez długi czas. Wariantów kolorystycznych takiego manicure jest nieskończenie wiele i dzięki temu szybko się nam nie znudzą.

Ombre jest doskonałą alternatywą dla klasycznej czerwieni czy eleganckiej czerni. I sprawdzi się w wielu sytuacjach. Choć początkowo taki manicure może sprawić trochę problemów – można ubrudzić skórki wokół paznokci, a cieniowanie nie musi wyjść tak równo, jak zakładaliśmy – z czasem dochodzi się do perfekcji i nie chce się zamieniać tej metody malowania na żadną inną.

Co więcej, taki manicure można wykonać także metodą hybrydową. Wówczas efekt utrzyma się nawet 2 tygodnie. Jeżeli nie mamy cierpliwości, aby wykonać go w domu, warto wybrać się do sprawdzonego salonu kosmetycznego i wypróbować tę metodę.

 

Autor: Paulina Ermel