Zamknij

Paznokcie na komunię, czyli jak wybrać elegancki i stylowy manicure

25.05.2020
Aktualizacja: 25.05.2020 14:43

Paznokcie na komunię powinny współgrać z naszą stylizacją. Co zrobić, by tak było? Jakie stosować wzorki i jakie są obecnie najmodniejsze efekty w manicure? Przekonaj się i wybierz coś dla siebie spośród mnóstwa fantastycznych propozycji!

Paznokcie na komunię
fot. Shutterstock

Paznokcie na komunię w delikatnych kolorach

Komunia to uroczystość, która najczęściej odbywa się w maju. Jej cała oprawa wykonana jest najczęściej w delikatnych kolorach, doskonale pasujących do wiosennej aury. Zwykle też nasze stylizacje nie są wówczas ani krzykliwe, ani zbyt mocne kolorystycznie. To samo dotyczy paznokci na komunię.

Wybieramy najczęściej lekkie, pastelowe sukienki, a do takich stylizacji trudno wyobrazić sobie lepszy manicure niż wykonany w kolorach nude, różu, szarości, kremie czy też rozbielonym błękicie, wrzosie i seledynie. Są one nie tylko delikatne i dyskretne, ale także uniwersalne i z pewnością będą pasowały również do stroju codziennego.

Najpiękniejsze połączenia kolorów na paznokciach na komunię

Nic nie stoi na przeszkodzie, by w pastelowym, pudrowym, subtelnym manicure na komunię zastosować łączenia kolorów. Dużym powodzeniem cieszy się zestawienie jasnoszarego koloru z błękitem, wrzosowego z różowym, kremowego z białym, jasnoróżowego z białym oraz nude z białym.

Zwykle malujemy wówczas jeden lub dwa paznokcie u dłoni na inną barwę. Pięknie wygląda na przykład zestawienie: paznokcie na małym i wskazującym palcu oraz kciuku na biało, na środkowym palcu na różowo i na serdecznym palcu wzorek w kolorach białym i różowym.

Czy złoto i srebro na paznokciach komunię to dobry pomysł?

Podobnie jak w przypadku kolorów, dodatki złotego lub srebrnego pyłku na paznokciach na komunię powinny być bardzo subtelne.

Dodadzą one całej stylizacji bardziej uroczystego charakteru, a dzięki zaledwie delikatnemu muśnięciu złotymi lub srebrnymi drobinkami, nie będą krzykliwe. Manicure z pyłkami można wykonać na każdym paznokciu lub też tylko na jednym u każdej dłoni.

French manicure i baby boomer na komunię

Francuski manicure oraz baby boomer, jako bardzo klasyczne, delikatne i naturalne, doskonale nadają się do stylizacji paznokci na komunię. French manicure polega na nałożeniu na płytkę paznokcia dwóch bardzo subtelnych kolorów: nude (różowy, beżowy, kremowy) na niemal całej płytce oraz białego na samej końcówce.

Zobacz także: Bordowe paznokcie. Najmodniejsze inspiracje i pomysły na manicure

W ten sposób powstaje efekt bardzo zadbanych, eleganckich, a przy tym naturalnych paznokci. Ciekawą odmianą takiego manicure jest tak zwany odwrócony french, różniący się od swojego klasycznego odpowiednika miejscem aplikacji białej emalii.

Maluje się nią paznokcie u nasady, co wygląda równie efektownie. Z kolei baby boomer to manicure, w którym używa się dwóch kolorów lakierów: białego i beżowego. Przy skórkach mamy beżowy, który przechodzi bardzo płynnie w biały.

Wzory i brokaty na paznokciach na komunię

Chociaż, jak już wspominaliśmy, paznokcie na komunię najlepiej będą się prezentować w delikatnej odsłonie, można nadać całej stylizacji bardziej uroczysty charakter, dodając do niej wzorki czy brokat. Obowiązywać tu będzie jednak ta sama zasada, o której mowa była wcześniej: umiar i delikatność.

A oto kilka przykładów, jak można ozdobić paznokcie na komunię:

  • Klasyczny francuski manicure z końcówkami paznokci pomalowanymi (zamiast na biało) lakierem brokatowym,
  • Biały lakier na paznokciach, a przy linii skórek maleńkie, różowe, seledynowe i żółte kropeczki,
  • Cienkie srebrne paseczki przebiegające przez paznokcie pomalowane na biało,
  • Beżowy manicure i motywy kwiatowe lub geometryczne zdobiące jeden z wybranych paznokci,
  • French manicure z białymi, delikatnymi kwiatuszkami na końcówkach paznokci,
  • Biały manicure z odrobiną brokatu przy skórkach na każdym paznokciu.

Zobacz także: Efektowna metoda malowania paznokci. Wypróbuj paznokcie ombre

Moon manicure na komunię

Moon manicure polega na pomalowaniu płytki paznokcia dwoma różnymi kolorami. Jednym lakierem malujemy przy skórkach półksiężyc (tu pomocne będą specjalne szablony), a na pozostałą część płytki paznokcia aplikujemy inny kolor.

Pięknie na przykład będą się prezentować połączenia: różowy i złoty, biały i błękitny, beżowy i biały czy też seledynowy i bezbarwny. Paznokcie na komunię to tylko mała część całej stylizacji, jednak może ona w elegancki sposób ją podkreślić.

Do wyrazistych dodatków i biżuterii najlepiej będzie pasował prosty manicure, natomiast przy minimalistycznej stylizacji delikatny wzorek lub cieniowanie na paznokciach będą jak najbardziej na miejscu.