Zamknij

Paznokcie granatowo-srebrne w zachwycających stylizacjach. Sprawdź!

02.06.2020
Aktualizacja: 02.06.2020 15:14
Paznokcie granatowo-srebrne
fot. Shutterstock

Paznokcie granatowo-srebrne to manicure, który pasuje do wielu stylizacji, dlatego nie może go u nas zabraknąć. Jest efektowny, stylowy i bardzo elegancki, a przy tym uniwersalny. Sprawdź nasze najpiękniejsze propozycje!

Wzorki na paznokciach granatowo-srebrnych

Granatowy lakier paznokci przepięknie komponuje się zarówno ze srebrną emalią, jak i srebrnym pyłkiem, brokatem i cyrkoniami. Takie zestawienie kolorystyczne jest bardzo efektowne i można na jego podstawie stworzyć wspaniały manicure. Jaki? Oto kilka przykładów:

  • Paznokcie pomalowane granatowym lakierem z błyszczącym wykończeniem i ozdobione drobnymi, srebrnymi paseczkami przecinającymi płytkę pionowo, poziomo lub we wszystkich kierunkach,
  • Paznokcie na palcach serdecznych pomalowane na srebrno, a pozostałe na granatowo,
  • Paznokieć na małym palcu oraz na serdecznym palcu do połowy pomalowane srebrnym lakierem, a pozostałe granatowym,
  • Granatowy manicure ze srebrnymi łukami.

Zobacz także: Granatowe paznokcie. Zainspiruj się najmodniejszymi stylizacjami!

French w wersji granatowo-srebrnej

Popularny francuski manicure to najbardziej naturalny, uniwersalny i neutralny sposób na pomalowanie paznokci. Płytka paznokcia jest w nim pomalowana na jeden z odcieni nude (kremowy, beżowy, jasnoróżowy), a końcówka na biało.

A gdyby tak wykonać jego awangardową wersję z granatem i srebrem? Płytkę paznokcia pomalujmy na granatowo, a jego końcówkę na srebrno. Albo też pomalujmy płytkę paznokcia bezbarwnym lakierem, a jego końcówkę muśnijmy granatową emalią z brokatem.

I jeszcze jedna wersja francuskiego manicure: płytka paznokcia bezbarwna, zakończona drobnymi cyrkoniami i lakierem w kolorze granatowym.

Zobacz także: Paznokcie hybrydowe granatowe. Poznaj najpiękniejsze inspiracje!

Paznokcie granatowo-srebrne w połączeniu z innymi kolorami

Choć połączenie granatu ze srebrem jest już samo w sobie bardzo efektowne, można się pokusić także o manicure z kroplą innych barw lakieru.

Granatowo-srebrne paznokcie doskonale będą się prezentować w towarzystwie takich kolorów emalii jak kremowy, beżowy, biały, różowy, śliwkowy czy niebieski.

Na przykład do letniej sukienki, a nawet na komunię czy wesele, doskonały będzie manicure, w którym paznokcie kciuka, małego palca, palca wskazującego i środkowego będą pomalowane na granatowo, przez jeden z nich pociągniemy srebrzysto-błękitną łunę, a na paznokciu palca serdecznego wykonamy wzorek w kolorach srebrnym, granatowym i błękitnym. Granatowy lakier świetnie nadaje się do wykonania ombre, w którym jeden kolor łagodnie przechodzi w drugi.

Można więc połączyć granatowy z niebieskim, czarnym lub śliwkowym i wykończyć manicure srebrnym połyskiem.

Zobacz także: Paznokcie na komunię, czyli jak wybrać elegancki i stylowy manicure

Granat, srebro, biel i śliwka w nowoczesnym manicure

W ostatnim czasie prawdziwym hitem jest łączenie różnych kolorów lakierów, które aplikuje się na poszczególnych palcach. Jedną z fantastycznych propozycji jest następujący układ: paznokcie kciuka, małego palca oraz palca środkowego pomalowane na granatowo, paznokieć palca wskazującego pomalowany błękitnym lakierem, a serdecznego – srebrnym.

Inny wzór, jaki chcemy zaproponować, zawiera różne kolory i zaczynając od paznokcia małego palca są to: granatowy, ciemnoniebieski, błękitny, srebrny i czarny. 

Wyjątkowo elegancki, a przy tym efektowny i oryginalny manicure uzyskamy, malując paznokcie kolejno (znów zaczynając od małego palca) w następujący sposób: biały z granatowo-srebrną kreseczką, biały z przecierką w kolorach śliwkowym i granatowym, biały ze śliwkowym trójkątem, śliwkowy i granatowy ze śliwkową i białą przecierką.

Paznokcie granatowo-srebrne i moon manicure

Moon manicure to jedna z możliwości ozdabiania paznokci, która świetnie wygląda zwłaszcza z granatowym lakierem. Polega na pomalowaniu płytki paznokcia w dwóch różnych, zazwyczaj kontrastujących ze sobą, kolorach.

W przypadku paznokci granatowo-srebrnych malujemy górną część w 2/3 na granatowo, a przy skórkach wykonujemy srebrny półksiężyc na 1/3 długości płytki.

Ciekawą wersją moon manicure jest nałożenie srebrnej emalii w formie półksiężyca w postaci cienkiego paseczka.

Zobacz także: Paznokcie do czerwonej sukienki. 6 fantastycznych propozycji

Na jaką okazję zrobić paznokcie granatowo-srebrne?

Paznokcie granatowo-srebrne można wykorzystać do stylizacji na wiele okazji. Dużo zależy tu nie tylko od ozdób, wzorków i wykończeń, jakie zastosujemy, ale także od kształtu, jaki im nadamy.

Paznokcie srebrno-granatowe mogą dopełnić zarówno wyjściową kreację, jak i strój składający się z białej bluzki i spódniczki czy też ciepłego swetra i dżinsów, dlatego warto go wypróbować!