Zamknij

Ten manicure to hit na Instagramie. Zobaczcie, jak zrobić go krok po kroku!

28.04.2020
Aktualizacja: 28.04.2020 12:55
manicure paznokcie paski
fot. Shutterstock

Sprawdź, jak wykonać najmodniejszy manicure tego sezonu i przekonaj się, że jest on naprawdę prosty. Nasze wskazówki z pewnością przydadzą się podczas malowania paznokci. Dzięki nim zaoszczędzisz czas, a paznokcie będą wyglądać, jak z salonu kosmetycznego.

Paski na paznokciach są jednym z najgorętszych trendów tego sezonu. Sprawdź, ja wykonać te modny wzór samodzielnie w domu. Okazuje się, że jest to prostsze, niż przypuszczałaś.

Technika malowania pasków jest banalna, a efekt potrafi być zniewalający.

Paski na paznokciach - krok po kroku

Aby móc przygotować tego typu manicure, należy przygotować wcześniej dwa lakiery do paznokci w różnych kolorach, wąską taśmę samoprzylepną, pęsetkę oraz utwardzacz do manicure. Sprawdźcie, jak wykonać paski na paznokciach krok po kroku.

Przygotowanie paznokci

Przed pomalowaniem paznokci należy je odpowiednio przygotować. Zaczynamy od równego opiłowania paznokci równo pilnikiem. Warto również odsunąć skórki drewnianym patyczkiem. Płytkę paznokci należy odtłuścić wacikiem nawilżonym acetonem. Następnie nałożyć bazę pod lakier, to właśnie dzięki niej paznokcie się nie przebarwią i będą znacznie lepiej trzymać lakier.

Nałożenie lakieru

Następnie wszystkie paznokcie malujemy w jednym kolorze, na taki jaki sobie wybrałyśmy na samym początku.

Paski na paznokciach

Jeśli już lakier, który położyłyśmy na paznokciach wysechł, należy teraz zabrać się malowanie pasków. Z taśmy kosmetycznej należy wyciąć kilka wąskich pasków. Taśmę przyklejamy do każdego paznokcia w równych odstępach. Kiedy już wszystkie paski zostaną przyklejone, należy wybrać lakier, którym pomalujemy powierzchnię paznokcia.

Po pomalowaniu płytki należy poczekać, aż lakier wyschnie i dopiero wtedy usunąć paski kosmetyczne. Jeśli nie możecie złapać jej palcami, z pomocą przyjdzie pęseta. Wystarczy lekkie pociągnięcie i pasek szybko się odklei.

Zabezpieczenie paznokci

Na sam koniec warto utwardzić nasz manicure. W tym celu należy użyć bezbarwnego utwardzacza, który sprawi, że lakier będzie trwalszy i kolor nie odpryśnie zbyt szybko.

Zainspirujcie się modnymi stylizacjami paznokci!

Spróbujesz zrobić taki manicure w domu?

Zobacz także: Pastelowy french to najmodniejszy manicure wiosny i lata 2020! Zobacz, jak go zrobić

Marilyn Monroe
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś

Marilyn Monroe

Który z tych kolorów włosów podoba ci się najbardziej?