Zamknij

Najczęstsze błędy w pielęgnacji paznokci. Przez nie twój manicure wygląda nieestetycznie

10.06.2021 11:31
paznokcie
fot. Shutterstock

Narzekacie na wygląd swoich paznokci? Być może dbacie o nie w niewłaściwy sposób. Poznajcie listę najczęstszych błędów, które nieświadomie popełniamy. Skończmy z nimi natychmiast.

Aby nasze paznokcie wyglądały na zadbane, należy zainwestować w odpowiednie akcesoria. Niestety wiele z nas kupuje produkty, które mogą wyrządzić płytkom więcej szkód niż pożytku. Poza tym domowe zabiegi często wykonujemy zbyt szybko i niestarannie. Sprawdźcie, przez jakie błędy nasz manicure wygląda nieestetycznie.

Najczęstsze błędy w pielęgnacji paznokci

Większość z nas wykonuje manicure samodzielnie. Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje paznokcie będą prezentowały się jak po wizycie u kosmetyczki, przede wszystkim zaopatrz się w wysokiej jakości pilniki. Niestety okazuje się, że większość kobiet stosuje metalowe i papierowe produkty, które niszczą nasze płytki. Zamiast nich postaw na szklane i kamienne propozycje.

Kolejnym błędem, który popełniamy podczas pielęgnacji paznokci, jest niewłaściwe usuwanie skórek. Często wycinamy je zbyt głęboko, przez co płytki są bardziej narażone na złamanie. Zanim pozbędziesz się nadmiaru skóry wokół paznokci, pamiętaj o tym, aby na początku ją zmiękczyć i odsunąć za pomocą drewnianego patyczka.

Przez to, że nie używamy odżywczej bazy pod lakier, paznokcie stają się wysuszone i pojawiają się na nich nieestetyczne przebarwienia. Następnym razem przed nałożeniem kolorowej emalii zaaplikuj na płytki produkt na bazie naturalnych olejków.

Zobacz także: Naturalne paznokcie na wiosnę 2021. TOP 5 pomysłów na modny delikatny manicure

Jak dbać o paznokcie?

Nasze paznokcie codziennie narażone są na zniszczenia. Jednak można temu zaradzić. Pamiętaj o tym, aby regularnie nakładać na nie produkty do pielęgnacji i używać odpowiednich akcesoriów do manicure. Ponadto radzimy unikać zbyt częstego polerowania płytek, gdyż zabieg ten może je osłabić. Wykonuj go maksymalnie raz w miesiącu.

Jakie paznokcie będą najmodniejsze w 2021 roku? Przedstawiamy 15 pomysłów na trendy manicure, które będą królowały w salonach kosmetycznych.