Zamknij

One stroke - metoda malowania paznokci, która zyskuje coraz większą popularność

04.02.2020 12:53
One stroke
fot. Shutterstock

One stroke to metoda malowania paznokci, która ma coraz więcej zwolenników. Czy one stroke wymaga specjalnych umiejętności i jak pomalować paznokcie w ten sposób?

One stroke to metoda malowania paznokci, w której za pomocą akrylowych farb maluje się na płytce paznokcia takie wzory, jak kwiaty, liście, owoce czy zwierzątka. Metoda ta zwykle wykorzystywana była do malowania obrazów, ale teraz już coraz częściej maluje się nią paznokcie.

Jak malować paznokcie metodą one stroke i czy jest to trudne?

One stroke - co to jest

Metoda one stroke polega na tym, że nakładamy akrylową farbkę - najczęściej w dwóch kolorach - na specjalny płaski pędzel o konkretnym kształcie, a następnie tworzymy za jej pomocą realistyczne wzory na płytce paznokcia. Od ułożenia pędzla zależy, co namalujemy na paznokciach.

One stroke to nic innego jak jedno pociągnięcie pędzla, które potrafi zdziałać cuda. Dzięki niemu osiągamy odpowiednie połączenie kolorów, cienie i głębię wzoru.

Jak pomalować paznokcie metodą one stroke

Do malowania paznokci metodą one stroke potrzebny jest nam odpowiedni pędzel. Od niego zależy też, jaki efekt końcowy osiągniemy. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów pędzli do malowania metodą one stroke:

  • pędzel płaski - nadaje się do malowania liści, kwiatów i płatków. Ma cienkie włosie i przez to też ostre krawędzie idealnie nadające się do malowania precyzyjnych wzorów. Przed użyciem wystarczy taki pędzel zmoczyć, a następnie osuszyć papierem.
  • pędzel-szczotka - doskonały do cieniowania czy malowania wnętrz roślin, kwiatów. Głównie przez to, że jest gruby i ma nieregularne włosie.
  • liner - wykorzystuje się go do malowania cieniutkich linii, piór, łodyg, winorośli. Zanim zaczniemy malować, powinniśmy kilka razy go zmoczyć, a później dobrze zanurzyć w farbie. Ma bardzo cieniutkie włosie.
  • wachlarz - wykorzystywany do malowania traw i łąk

Malowanie paznokci metodą one stroke może być wykorzystywane przy tradycyjnym manicure i przy manicure hybrydowym. Należy jedynie pamiętać, że po wykonaniu odpowiedniego wzoru, trzeba zabezpieczyć paznokcie utwardzaczem albo top coatem, który następnie utwardzamy pod lampą UV.

One stroke na początku może wydawać się trudną metodą wykonywania manicure, ale z każdym kolejnym razem będzie ci dużo łatwiej, a wzory będą wychodziły coraz bardziej realistycznie. W sieci pojawia się coraz więcej filmów instruktażowych, które nauczą nas, jak malować paznokcie metodą one stroke.

One stroke - inspiracje

Umiesz malować paznokcie metodą one stroke, ale nie masz pomysłu na to, co na nich namalować? Poniżej przedstawiamy kilka bardzo modnych propozycji.

Masz ochotę zaszaleć z manicure? Koniecznie wypróbuj wzorki na paznokcie! Które z nich są najmodniejsze? Zobaczcie!