Zamknij

Olejek rycynowy na paznokcie - jak działa i kiedy go używać?

Martyna Wojciechowska
27.04.2020 14:51

Stosuj olejek rycynowy na paznokcie, a wkrótce zobaczysz różnicę. Płytki paznokci staną się bardziej trwałe i zacznąszybciej rosnąć. Ta naturalna substancja jest niezawodna!

Olejek rycynowy na paznokcie
fot. Shutterstock

Stosowałaś kiedyś olejek rycynowy na paznokcie? Jeśli tak, to z pewnością doskonale wiesz, jak działa. Nie dość, że płytki są mocniejsze, to jeszcze pięknie wygładzone. zapewni im lepszy wygląd już po 2-3 tygodniach regularnego stosowania. To wszystko zasługa cennych właściwości tej naturalnej substancji. Dzięki temu, że olejek rycynowy zawiera witaminy A i E oraz kwasy omega, nie ma sobie równych nie tylko w pielęgnacji paznokci, ale też włosów, brwi, rzęs, a także w pielęgnacji cery.

Olejek rycynowy sprawia, że paznokcie przestają się rozdwajać i łamać oraz stają się odpowiednio natłuszczone. Internautki potwierdzają skuteczność olejku:

Natłuszcza je i wzmacnia - ładniej rosną, są dłuższe i grubsze (moje zdecydowanie się wzmocniły) - napisała jedna z dziewczyn na forum.

Co wy na to?

Zobacz także: 10 najlepszych sposobów na piękne paznokcie

Olejek rycynowy na paznokcie - jak używać

Olejek rycynowy na paznokcie stosowały był już przez nasze prababki. Te zaś pełną wiedzę na temat jego właściwości przekazywały młodszym pokoleniom, dzięki czemu i my stosujemy go na co dzień. Pod wpływem czynników zewnętrznych naszym płytkom często daleko do ideału. Łamią się, rozdwajają, są przebarwione i chropowate w dotyku. Bywa też ze stresu je obgryzamy, przez co prezentują się jeszcze gorzej. Aby je wzmocnić, wyrównać i nadać im zdrowy wygląd, wystarczy używać go 2 razy w tygodniu.

Jeżeli chcesz zobaczyć szybki efekt, powinnaś zastosować się do kilku wytycznych. Ważne, abyś na początku przygotowała mały garnek wypełniony wodą. Potem wystarczy tylko dodać do niej kilka kropli olejku rycynowego i powstałą mieszaninę podgrzać na gazie. Potem weź wacik i zanurz go w tej substancji, a następnie przyłóż do paznokci. Po 15 minutach wmasuj pozostałości w skórę dłoni. Warto wiedzieć, że olejek rycynowy można też używać w inny sposób.

Ja robię tak: leję olejek na wacik, później wycieram nim paznokcie, pozostawiam na parę minut, a później wcieram paluszkiem. Słyszałam też o podgrzewaniu go taka jak oliwy, ale nie próbowałam. Na pewno pomaga, ale trzeba na to trochę czasu - napisała jedna z dziewczyn na forum.

Dobrze jest też moczyć paznokcie w ciepłej oliwie z cytrynką, przy okazji wygładzisz sobie skórę dłoni. A tak poza tym na słabe paznokcie jest jedna rada - trzeba odpocząć od lakierów kolorowych, a przede wszystkim od ich zmywania zmywaczami z acetonem, to bardzo je osłabia - dodaje kolejna internautka.

Sprawdźcie, czy ich metody są skuteczne.

Zobacz także: Co kolor paznokci mówi o kobiecie? Każda barwa inaczej świadczy o osobowości

Autor: Martyna Wojciechowska